رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | سینا منیرزاده و زهره سرو، به ۶ سال حبس و “خدمت در بسیج” محکوم شدند


خبرگزاری هرانا – زهره سرو و سینا منیرزاده، دو متهم سیاسی از باب اتهاماتی از جمله “توهین به رهبری در فضای مجازی” توسط دادگاه انقلاب تهران هر یک به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این افراد علاوه بر این به عنوان مجازات تکمیلی هر کدام به چهار ماه فعالیت موثر در بسیج و مطالعه تفسیر سوره حجرات محکوم شده‌اند. این حکم روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه در زندان‌های اوین و قرچک ورامین به آنها ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهره سرو و سینا منیرزاده، دو متهم سیاسی در یک پرونده مشترک توسط دادگاه انقلاب تهران مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در زندان به آنها ابلاغ شده است، زهره سرو و سینا منیرزاده از بابت اتهامات “توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی” هر کدام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

این افراد علاوه بر این هر کدام به عنوان مجازات تکمیلی به چهار ماه فعالیت موثر در بسیج و مطالعه تفسیر سوره حجرات محکوم شده‌اند.

زهره سرو و سینا منیرزاده از باب یک پرونده مشترک در تاریخ ۳ دی ماه ۱۳۹۸ به دلیل فعالیت در فضای مجازی (اینستاگرام) بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران در تهران (بند ۱ الف) منتقل شدند. این افراد نهایتا در تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۸ با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به ترتیب به زندان قرچک ورامین و زندان اوین منتقل شدند.

پرونده این شهروندان در مرحله بازپرسی در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین رسیدگی و نهایتا به دادگاه انقلاب تهران ارجاع داده شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این افراد در تاریخ ۳ اسفندماه امسال در این شعبه برگزار شده بود.

زهره سرو،  فرزند غیضان، متولد ۱۳۶۵ و سینا منیرزاده، فرزند غلامحسین، متولد ۱۳۶۹ است.

سینا منیرزاده با عنوان “بابک پارسی” و زهره سرو با عنوان “ماه فر” در فضای مجازی فعالیت داشته‌اند.

آقای منیرزاده هم‌اکنون در زندان اوین و خانم سرو هم‌اکنون در بند ۱ زندان قرچک ورامین (بند مادران) بسر می‌برد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.