رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان اصفهان


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۱ تیر، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با «مواد مخدر» و “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان اصفهان به اجرا در آمد. همچنین در این روز، دو زندانی دیگر که با اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت و یا اخذ مهلت از اولیای دم به بند بازگردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران،، روز شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹، یک زندانی در زندان اصفهان اعدام شد.

در این گزارش هویت این زندانی‌ “داوود امانی” اهل کاشان عنوان شده است.

این زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” و همچنین “قتل عمد” به اعدام محکوم شده بود که گمان می‌رود حکم اعدام وی در خصوص اتهام قتل اجرا شده باشد.

همچنین در این روز، دو زندانی دیگر که با اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت و یا اخذ مهلت از اولیای دم به بند بازگردند.

بنابر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹) دستکم ۲۴۸ شهروند اعدام شدند و ۱۰۸ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.