رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا فوتبال آلمان و اروپا را هم فلج کرده است | ورزش | DW


بوندس‌لیگا، لیگ برتر انگلیس، سری آ در ایتالیا و لا لیگای اسپانیا. مسابقات فوتبال باشگاهی در اروپا به خاطر گسترش پرشتاب ویروس کرونا روز به روز محدودتر می‌شود.

فدراسیون فوتبال آلمان پیش از ظهر جمعه ۲۳ اسفند ماه (۱۳ مارس) پیشنهاد کرده که رقابت‌های لیگ‌های دسته اول و دوم در این کشور از سه‌شنبه آینده (۱۷ مارس) تا اوایل ماه آوریل به تعلیق درآید. طبق پیشنهاد ریاست این فدراسیون مسابقات می‌توانند از تاریخ ۲ آوریل از سر گرفته شوند.

در روزهای جمعه تا یکشنبه این هفته (۱۳ تا ۱۵ مارس) پیکارهای هفته ۲۶ بوندس‌لیگای ۱ و ۲ آلمان طبق برنامه انجام خواهند، البته در ورزشگاه‌های خالی و بدون حضور تماشاگر. در این هفته از جمله پیکار سنتی میان شالکه و بوروسیا دورتموند برگزار می‌شود که از داربی‌های تاریخی در آلمان به شمار می‌رود.

تنها مورد استثنایی در این هفته دیدار تیم هانوفر در چارچوب مسابقات لیگ دسته دوم خواهد بود که برگزار نمی‌شود، چرا که دو بازیکن این تیم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

برگزاری مسابقات بدون تماشاگر

برگزاری مسابقات بدون تماشاگر

بسیاری از باشگاه‌ها از هم اکنون اعلام کرده‌اند که در چارچوب دیدارهای این هفته از برگزاری نشست‌های خبری خودداری خواهند کرد.

فدراسیون فوتبال آلمان در راستای تصمیم امروز خود همچنین اعلام کرد، تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا مسابقات این فصل با برگزاری بازی‌های لازم انجام گیرد، نه تنها به دلایل ورزشی بلکه به خاطر خطر اقتصادی که در غیر صورت شماری از باشگاه‌ها را تهدید خواهد کرد.

لیگ برتر انگلیس نیز به سرنوشتی مشابه دچار شده است. پس از آنکه اعلام شد شماری از بازیکنان فعال در این لیگ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، دست‌اندرکاران لیگ برتر روز جمعه ۲۳ اسفند اعلام کردند که رقابت‌های این لیگ تا تاریخ ۱۳ اردیبهشت متوقف خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در این میان فدراسیون فوتبال اروپا هم از لغو دیدارهایی در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان باشگا‌ه‌های اروپا، از جمله دیدار بایرن مونیخ (آلمان) مقابل چلسی (انگلیس) خبر داده است.

با توجه به این روند احتمال زیاد می‌رود که مسابقات فوتبال جام ملت‌های ۲۰۲۰ که قرار بود تابستان امسال در روزهای ۱۲ ژوئن تا ۱۲ ژوئیه برگزار شود نیز به تاریخی دیگر موکول شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.