رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران از ۵۰۰ نفر و مبتلایان از ۱۱ هزار نفر فراتر رفتسخنگوی وزارت بهداشت ایران روز جمعه در کنفرانس خبری روزانه خود خبر داد که آمار قربانیان ویروس کرونا در کشور از ۵۰۰ نفر و آمار کل مبتلایان به این ویروس مرگبار از ۱۱ هزار نفر فراتر رفته است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی این وزارتخانه، تاکنون تا ظهر روز جمعه، ۲۳ اسفندماه، ۵۱۴ نفر جان خود را از دست داده و ۱۱۳۶۴ نفر هم‌اکنون قطعا به این ویروس مبتلایند.

روز پنج‌شنبه، ۲۲ اسفند، آمار مبتلایان ۱۰ هزار و ۷۵ نفر و شمار قربانیان این بیماری ویروسی ۴۲۹ تن اعلام شده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت روز جمعه خبر داد که در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر دیگر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند و به این ترتیب مجموع جان‌باختگان به ۵۱۴ مورد رسیده است.

اعلام این آمار به طور رسمی در حالی رخ می‌دهد که بر اساس بررسی‌ها و محاسبات رادیوفردا از گزارش‌های موجود در فضای مجازی به نقل از مقامات محلی ایران تاکنون دست‌کم نزدیک به هزار تن در مبارزه با ویروس کرونا شکست خورده و جان خود را از دست داده‌اند.

در همین حال تلویزیون ایران اینترنشنال به نقل از منابع خود همین آمار را بیش از ۱۵۰۰ قربانی گزارش می‌کند.

آقای جهانپور روز جمعه همچنین گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۸۹ مورد ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به ۱۱۳۶۴ نفر افزایش یافت. تاکنون ۳۵۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.»

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا یا کووید ۱۹ در ایران را به تفکیک استان‌ چنین برشمرد: «تهران ۳۰۳ نفر، قم ۴۲ نفر، گیلان ۷۱ نفر، اصفهان ۱۱۰ نفر، البرز ۶ نفر، مازندران ۱۹۲ نفر، مرکزی ۴۸ نفر، قزوین ۱۲ نفر، سمنان ۳۸ نفر، گلستان ۲۱ نفر، خراسان رضوی ۱۱۰ نفر، فارس ۳۳ نفر، لرستان ۲۵ نفر، آذربایجان شرقی ۹۷ نفر، خوزستان ۱۵ نفر، یزد ۴۶ نفر، زنجان ۲۰ نفر، کردستان ۹ نفر، اردبیل ۱۵ نفر، کرمانشاه ۱۵ نفر، کرمان ۱۲ نفر، همدان ۱۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، هرمزگان ۴ نفر، ایلام ۸ نفر، آذربایجان غربی ۲۵ نفر.»

به گفته این مقام، در ۲۴ ساعت گذشته در استان‌های خراسان جنوبی و شمالی،‌ چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر هیچ موردی از ابتلای جدید رخ نداده است.

آن چنان که کیانوش جهانپور خود اذعان کرده است، باید توجه داشت که «آن چه روزانه از طرف وزارت بهداشت گزارش می‌شود، مبتنی بر آزمایش‌ها و موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در کشور است.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.