رسانه خبری پیامِ ایرانی

ابتلای یک زن دیپلمات در مقر سازمان ملل در نیویورک به کرونامنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

خبرنگار العربیه در نیویورک از ابتلای یک دیپلمات زن در هیئت نمایندگی فیلیپین در سازمان ملل متحد به ویروس کرونا خبر داد.

کیرا آزوچنا، معاون سفیر فیلیپین و رئیس هیئت نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد، در پیامی به سفیران و مقامات ارشد اطلاع داد که یکی از دیپلمات‌های این هیئت، دوشنبه گذشته برای انجام کارهای خود در کمیته ششم مجمع عمومی به سازمان ملل متحد رفت و سه‌شنبه، إحساس بیماری به وی دست داد که همه بر این گمان بودند که دچارسرماخوردگی شده، اما نتایج آزمایش وی در روز پنجشنبه ۱۲ مارس ثابت کرد که مبتلا به ویروس کرونا شده است.

بیش از ۴ هزار مورد مرگ

براساس آمار خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع رسمی تا ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۱۲ مارس، ویروس جدید کرونا از زمان ظهور آن در ماه دسامبر، باعث مرگ حداقل ۴،۹۲۳ نفر شده است.

از ابتدای این بیماری پندامیک، بیش از ۱۳۱،۴۶۰ ابتلاء در ۱۱۶ کشور و منطقه ثبت شده است. شمار موارد تشخیص داده شده، بیانگر دقیق واقعیت جاری نیست، زیرا کشورها، سیاست غربال گری و تشخیص محدودی را به درجات مختلف، دنبال می‌کنند.

از زمان آخرین برآورد در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت گرینویچ روز گذشته ۱۲ مارس، در سراسر جهان ۳۵۷ مورد مرگ و ۷،۳۶۰ مورد جدید ابتلاء، ثبت شده است.

کشورهایی که بیشترین شمار مرگ و میردر ۲۴ ساعت را دارند عبارتند از: ایتالیا (۱۸۹ مرگ جدید)، ایران (۷۵ مورد مرگ تازه) و اسپانیا (۳۷ مورد مرگ جدید).

در یک جمع بندی،در سرزمین اصلی چین ، خواستگاه اولیه انتشاراین ویروس، ۸۰ هزار و ۸۷۳ مورد ابتلاء شامل ۳هزار و ۱۶۹ مورد مرگ و ۶۲٫۷۹۳ مورد مبتلایان بهبود یافته است. چین در روز چهارشنبه و پنجشنبه (۱۱ و ۱۲ مارس)، دو مورد ابتلاء و ۱۱ مرگ جدید را ثبت کرده است.

در سایر نقاط جهان، از ساعت ۱۷:۰۰ به وقت گرینویچ در روز پنجشنبه ۱۲ مارس، ۱۷۵۴ مرگ (۳۴۶ مورد جدید) از ۵۰٫۶۶۸ ابتلاء (۷،۳۴۵ مورد جدید) رخ داده است.

از ساعت ۱۷:۰۰ به وقت گرینویچ در روز چهارشنبه ۱۱ مارس، اولین موارد مرگ و میر در اثر کرونا در لهستان، اتریش، گویان، الجزایر و جمهوری آذربایجان، اعلام گردید و کوبا، گویان و جامائیکا نیز اولین موارد ابتلاء را گزارش کردند.

در آسیا از ساعت ۱۷:۰۰ به وقت گرینویچ، ۹۰،۷۷۳ ابتلاء (۳۲۵۳ فوت)، اروپا ۲۷٫۷۴۱ مورد ابتلاء (۱۱۸۲ فوت)، خاورمیانه ۱۱٫۰۳۵ ابتلاء (۴۴۰ فوت)، در ایالات متحده و کانادا، ۱۴۱۶ ابتلاء (۳۹ فوت) و آمریکای لاتین و کارائیب، ۲۰۷ ابتلاء (۳ مورد مرگ)، در اقیانوسیه ۱۵۵ مورد ابتلاء (۳ فوت) و آفریقا ۱۳۴ مورد ابتلاء (۳ فوت)، ثبت شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.