رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تداوم حبس زانیار دباغیان علیرغم پایان دوران محکومیت


خبرگزاری هرانا – زانیار دباغیان، زندانی سیاسی زندان سنندج، علیرغم پایان دوران محکومیت خود، کماکان در این زندان به سر می‌برد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم و در اردیبهشت ماه سال جاری جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله‌اش بە زندان این شهر منتقل شده بود. با احتساب دوران بازداشت قبلی زانیار دباغیان، مدت زمان حبس او به پایان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، زانیار دباغیان، زندانی زندان سنندج باوجود پایان دوران محکومیت همچنان در زندان مرکزی این شهر به سر می‌برد.

بر اساس این گزارش ممانعت از آزادی وی در رابطه با پرونده‌ دیگری صورت گرفته است با این حال اطلاعی در خصوص اتهامات جدید مطروحه و پرونده جدید این زندانی در دست نیست.

وی پیشتر در تاریخ ۱۶ مهرماه ۹۷ بازداشت و در تاریخ ۲۱ آذرماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ اطلاعات سنندج به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شده بود.

زانیار دباغیان در تاریخ ۲۲ آذرماه پس از ۶۷ روز با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت از زندان سنندج آزاد شده بود.

این شهروند اهل سنندج نهایتا روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن‌ ۹۷ از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

این فعال کارگری روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ ۹۸ پس از مراجعه بە دادسرای سنندج بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله‌اش بە زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود.

با احتساب ایام بازداشت ۶۷ روزه قبلی، دوران محکومیت یک ساله این زندانی به پایان رسیده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.