رسانه خبری پیامِ ایرانی

وحشت از شیوع کرونا مدارس آلمان را به تعطیلی می‌کشاند | آلمان | DW


تا بعد از ظهر جمعه، ۲۳ اسفند (۱۳ مارس) تعداد موارد شناسایی شده ابتلا به ویروس جدید کرونا در آلمان سه هزار و ۱۳۹ مورد و تعداد قربانیان بیماری کووید ۱۹ هفت مورد بوده است.

با افزایش تعداد مبتلایان شناسایی شده به ویروس کرونا در روزهای اخیر تدابیر جدیدی برای کند کردن این روند در دستور کار قرار گرفته که لغو تجمع‌های ورزشی، فرهنگی و سیاسی و تعطیلی مراکز آموزشی در صدر آنها قرار دارد.

برلین، پایتخت آلمان و ایالت‌های بایرن، زارلند و نیدرزاکسن از نخستین مناطقی بودند که اعلام کردند مدارس و مهدکودک‌های آنها از ابتدای هفته آینده تعطیل خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری آلمان مسئولان محلی ایالت بایرن صبح جمعه اعلام کردند که تمام مدارس، مهدکودک‌ها و مراکز نگهداری از کودکان در این ایالت از ۱۶ ماه مارس تا ۲۰ آوریل تعطیل خواهد بود.

نوردراین وستفالن، پر جمعیت‌ترین ایالت آلمان است و تا کنون با یک هزار و ۲۷۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا درگیرترین منطقه این کشور به‌شمار می‌رود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آرمین لاشت، نخست‌وزیر نودراین وستفالن روز جمعه اعلام کرد که مدارس این ایالت از دوشنبه تا ۱۹ آوریل تعطیل خواهند بود. قرار است در دو روز نخست تعطیلی، معلمان و کادر آموزشی در مدرسه‌ها حضور داشته باشند تا اقدامات لازم برای مراقبت از دانش‌آموزان و برنامه‌های آموزش از راه دور را سازماندهی کنند.

هامبورگ و ایالت تورینگن نیز روز جمعه اعلام کردند که مدارس و مهد کودک‌ها را از اول هفته آینده تعطیل می‌کنند. بنابر گزارش‌ها تا عصر جمعه دست‌کم مدارس در ۱۲ ایالت آلمان تعطیل اعلام شده و انتظار می‌رود این کار در چهار ایالت باقیمانده نیز انجام شود.

بادن ورتنبرگ، هسن، راین‌لند فالتس، و برمن از دیگر ایالت‌هایی هستند که مدارس و مهدکودک‌های آنها از آغاز هفته آینده کار خود را متوقف می‌کنند.

۱۱ میلیون دانش‌آموز، ۸۲۰ هزار معلم

بر اساس اطلاعات اداره فدرال آمار، در آلمان حدود ۴۳ هزار مدرسه، ۱۱ میلیون دانش‌آموز و ۸۲۰ هزار معلم وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان و مسئولان معتقدند باید هرچه زودتر برای سامان دادن به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان و رسیدگی به مشکلاتی که متوجه والدین شاغل آنها می‌شود برنامه‌ریزی کرد.

در سیستم جمهوری فدرال آلمان تصمیم‌گیری در مورد مسائلی نظیر تعطیلی مراکز آموزشی بر عهده دولت‌های ایالتی است. با این همه در روزهای گذشته و با بالا گرفتن خطر شیوع گسترده ویروس کرونا هماهنگی در میان دولت‌های محلی در زمینه رعایت توصیه‌های وزارت بهداشت دولت مرکزی بیش از پیش به چشم می‌خورد.

بایرن با ۵۰۰ مورد شناسایی شده ابتلا به ویروس کرونا تا روز جمعه، دومین ایالت آلمان از نظر تعداد موارد ابتلا محسوب می‌شود. بیماری کووید ۱۹ تا کنون در این ایالت یک قربانی گرفته است.

مطابق فهرستی که دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز بر مبنای آمار رسمی کشورها تنظیم می‌کند تا ۲۳ اسفند ۱۳۶ هزار و ۳۹۰ مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیش از صد کشور جهان شناسایی شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

شمار مبتلایان در چین، به عنوان کشوری که کانون شیوع ویروس جدید کرونا شناخته می‌شود، نزدیک به ۸۱ هزار نفر است. در حالی که بیماری کووید ۱۹ در چین تا حدود زیادی کنترل شده و موارد جدید ابتلا و مرگ در آن هر روز کاهش می‌یابد، وضعیت برخی کشورهای دیگر، به خصوص ایتالیا و ایران بسیار بحرانی است.

شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا تا روز جمعه ۱۵ هزار و ۱۱۳ نفر و در ایران ۱۱ هزار و ۳۶۴ نفر گزارش شده است. مطابق آمار رسمی وزارت بهداشت طی یک روز نزدیک به هزار و ۳۰۰ نفر به تعداد مبتلایان ایران اضافه شده است.

 

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.