رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در اثر کرونا جان باختمنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

«سردار ناصر شعبانی» یکی از فرماندهان ارشد «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»، در اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، جمعه ۱۳ مارس ۲۰۲۰، گزارش داد «ناصر شعبانی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون عملیات سابق قرارگاه ثارالله تهران، در اثر ابتلا به کرونا جان باخت.»

بر اساس این گزارش، «فرماندهی سپاه شهرستان آمل در جریان وقایع بهمن ماه سال ۶۰ و فرماندهی سپاه کرمانشاه در زمان عملیات مرصاد» از جمله سوابق این فرمانده ذکر شده است.

شعبانی در ماه آگوست سال ۲۰۱۸، یک اظهارنظر جنجالی درباره حمله به نفتکش‌های سعودی کرد که خبر آن پس از انتشار در برخی خبرگزاری‌ها، حذف شد.

او در این باره گفته بود که جمهوری اسلامی از شورشیان یمن خواسته تا به دو نفتکش سعودی حمله کنند و آنان این اقدام را انجام دادند.

براساس گزارش اعتماد آنلاین، ناصر شعبانی در سخنرانی خود در شاندیز مشهد گفته بود که گروه‌هایی چون «حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن عقبه جمهوری اسلامی در منطقه هستند».

او همچنین گفته بود: «به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی‌ها را بزنید و زدند… دشمن به قدری آسیب‌پذیری دارد که می‌توانیم آن‌ها را آن طرف مرز درگیر کنیم، البته ما اصرار نداریم که با عربستان در آن سوی مرز درگیر شویم».

خبرگزاری فارس نیز که این خبر را منتشر کرده بود، ساعاتی بعد این قسمت را از خروجی خود برداشت. اعتماد آنلاین نیز این خبر را از خروجی خود حذف کرد و خبرگزاری فارس هم با تغییر متن بار دیگر این خبر را منتشر کرد.

در متن خبر جدیدی که این خبرگزاری منتشر کرد به نقل از شعبانی نوشته شد که دستور حمله به نفتکش‌های سعودی نه به دستور ایران بلکه با اراده یمنی‌ها انجام شده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.