رسانه خبری پیامِ ایرانی

فعالیت حزب ″الترناتیو برای آلمان″ زیر نظارت دستگاه امنیتی | جهان | DWعملکرد حزب “آلترناتیو برای آلمان” (AfD) از یک سال پیش زیر ذره‌بین قرار گرفته بود. برای بسیاری از ناظران و فعالان سیاسی این حزب در عمل چیزی جز “جناح” رسمی و مجاز راستگرایان افراطی نبوده است.  
مقام‌های نهاد حفاظت از قانون اساسی، دستگاه امنیتی داخلی آلمان، بارها هشدار داده بودند که برخی از رفتارهای این گروه با آزادی‌های دموکراتیک مغایرت دارد، برای نمونه از آنها انتقاد شده بود که نباید دیگران را تحقیر کنند و حیثیت انسانی اقلیت‌ها را زیر پا بگذارند.
اما این گروه به جای تغییر سیاست خود یا دست‌کم اصلاح شعارهای خود، مدام با سرسختی همان شعارهای همیشگی را تکرار کرد و دیگران را به “بدفهمی و نادانی” متهم کرد.

توهین و تحقیر به مثابه سیاست “حزبی”

اعضای این گروه در مواردی متعدد اقلیت‌ها را خوار شمردند، نظام پارلمانی را مسخره کردند و زمینه خشونت را در آلمان فراهم آوردند؛ آنها در برابر هر انتقادی از سوی مخالفان یا هشدارهای نهادهای امنیتی مدام فریاد بر آوردند که دیگران از قانون یک “سلاح” برای سرکوب آنها ساخته‌اند.

یک دموکراسی نیرومند هرگز تنها به اندرز و هشدار بسنده نمی‌کند، بلکه در صورت لزوم از تمام امکانات موجود برای حفظ ارزش‌های بنیادین خود استفاده می‌کند.

در این مورد می‌توان واقعا از “سلاح” سخن گفت، زیرا ارگان امنیتی آلمان در برابر دشمنان دموکراسی وظایفی معین دارد: بررسی، روشنگری و افشاگری. برخلاف تصور “آلترناتیو” دموکراسی نمی‌تواند از وظایف خود چشم بپوشد.    

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.