رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعتصاب غذای فاطمه و محمدحسین سپهری از امضاکنندگان بیانیه ۱۴۲ ساعت،۴۴ دقیقه

استان وایر – به دنبال اعتصاب غذای خشک «محمدحسین سپهری» فعال صنفی معلمان و امضاکننده بیانیه ۱۴ در اندرزگاه بند ۱۰۴ زندان وکیل آباد،«فاطمه سپهری» دیگر امضاکننده این بیانیه نیز در تماسی تلفنی از اعتصاب غذا و داروی خود در اعتراض به شرایط برادرش در زندان خبر داد.

به  گفته خانم سپهری:«بند جدید بسیار شلوغ است. مجرمین خطرناک این بند، به دفعات با هم درگیر می‌شوند. در اینجا، احساس آرامش و امنیت ندارم.»

روز گذشته خانواده این دو زندانی سیاسی برای پیگیری وضعیت آنها به زندان وکیل آباد مشهد مراجعه کردند.  در این مراجعه «رنگساز»، رئیس حفاظت زندان در پاسخ به نگرانی ‌آنها گفته است: «این زندانیان سیاسی به دلیل "توهین به مقامات جمهوری اسلامی" به بند مجرمان عادی فرستاده شدند.»
به گفته یکی از اعضای خانواده سپهری: «دستور انتقال زندان سیاسی به بند مجرمان خطرناک از طرف مقامات جمهوری اسلامی به عنوان ابزاری برای شکنجه زندانیان سیاسی صادر شده است.»
محمد حسین و فاطمه سپهری روز ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ در جریان تجمع اعتراض به حکم زندان دکتر کمال جعفری یزدی، مقابل دادگاه انقلاب مشهد به همراه سایر تجمع کنندگان بازداشت و به زندان اداره اطلاعات مشهد منتقل شدند.

یک منبع مطلع پیشتر در گفتگو با ایران‌وایر از صدور حکم بدوی مجموعا ۷۲ سال حبس برای امضاکنندگان بیانیه موسوم به «۱۴ امضایی» خبر داد.
این حکم از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری برای اعضاء بیانیه ۱۴ که خواهان استعفای رهبر و گذار از نظام جمهوری اسلامی شده بودند صادر شده است .
جزییات احکام دیگر بازداشت شدگان این تجمع به شرح زیر است:
«هاشم خواستار»، معلم بازنشسته و عضو کانون صنفی معلمان،  ۱۶ سال حبس و ۳ سال تبعید به نیکشهر و ۳ سال ممنوع الخروج، «محمد نوری‌زاد» فعال مدنی ، ۱۵ سال حبس ،۳ سال تبعید به ایذه و ۳ سال ممنوعیت خروج، «عبدالرسول مرتضوی» ۲۶ سال حبس ، «محمد حسین سپهری» معلم و از فعالان صنفی حقوق معلمان مشهد به  ۶ سال، « فاطمه سپهری» خواهر محمدحسین سپهری به  ۶ سال حبس  و آقایان رجایی ، حسین پور ، قاسمی هر کدام یک سال حبس محکوم شده اند.
این احکام تنها مربوط دو اتهام «تشکیل گروه» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام » صادر شده و در خصوص اتهامات «توهین به آیت‌الله خمینی » و «علی خامنه‌ای» پرونده بازداشت‌شدگان در دست بررسی است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com
📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.