رسانه خبری پیامِ ایرانی

معاون وزارت بهداشت ایران به تاخیر در تشخیص ورود کرونا اذعان کرد


سایه کرونا بر زندگی شهریحق نشر عکس
Mehr

یک معاون وزارت بهداشت در ایران اذعان کرده است که مقام‌های ایرانی در تشخیص ورود ویروس جدید کرونا به ایران تاخیر داشته‌اند و به درخواست‌ها برای توقف پروازها از چین توجه کافی نکردند.

رضا ملک‌زاده در برنامه‌ای تلویزیونی گفت مقام‌های ایرانی تا مدتی موارد کرونا را با آنفلونزا اشتباه می‌گرفتند و به همین خاطر دیر متوجه آن شدند.

آقای ملک‌زاده گفت: “قدری تاخیر در اعلام داشتیم به دلیل اینکه اطلاع نداشتیم و فکر نمی‌کردیم این باشد.”

او همچنین گفت درخواست‌‎های وزارت بهداشت برای محدودیت پروازها از چین در دولت جدی گرفته نشد.

او گفت: “خیلی جدی گرفته نشد با وجود این که وزارت بهداشت این درخواست را جدی داشت و چندین جلسه این را در دولت مطرح کرد، واقعا نتوانستیم به موقع از این حمایت برخوردار شویم که مرزها را به طور کامل ببندیم. ارتباطات اقتصادی و تعداد زیاد ایرانیانی که در چین بودند و تعداد دانشجویان ایرانی که در چین بودند باعث این موضوع شد.”

آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران از ۵۰۰ نفر گذشته است.

روز جمعه کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران گفت تا ظهر جمعه ۵۱۴ نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باخته‌اند و یازده هزار و ۳۶۴ نفر در سراسر کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته آقای جهانپور طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر به‌ دلیل کرونا جان خود را از دست دادند.

کیانوش جهانپور گفت از ظهر دیروز تا امروز، ۱۲۸۹ نفر به این ویروس مبتلا شدند و به این ترتیب مجموع مبتلایان به یازده هزار نفر و ۳۵۴ نفر رسید.

او در ادامه گفت ۳۵۲۹ نفر از مبتلایان بهبود یافتند و از بیمارستان مرخص شدند.

این درحالیست که بر اساس مشاهدات خبرنگاران در مراکز استان‌ها و اظهارنظرهای مقام‌های رسمی از جمله نمایندگان مجلس ایران، احتمالا آمار واقعی افراد مبتلا و افرادی که جان خود را از دست داده‌اند بیشتر از آماری است که دولت ایران اعلام می‌کند.

کیانوش جهانپور همچنین آمارجدید مبتلایان به ویروس کرونا را در استان‌ها ی مختلف اعلام کرد. استان تهران ۳۰۳ نفر بالاترین آمار را دارد و بعد از آن استان مازنداران ۱۹۲ نفر است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران گفت آمار استان‌های اصفهان و خراسان رضوی به ‌دلیل مسافرت مردم در حال افزایش است. او از مردم خواست که به این استان‌ها سفر نکنند.

او همچنین از سازماندهی ۵۲ هزار نفر از کارکنان بهداشتی، هلال احمر و سایر نهادها خبر داد و گفت که به افراد مشکوک به این ویروس رسیدگی خواهند کرد تا مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یابد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.