رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ سفر از اروپا به آمریکا را به مدت یک ماه ممنوع کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه ۱۱مارس ۲۰۲۰ به وقت محلی آمریکا ضمن تاکید بر کاهش موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در نتیجه تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده در ایالات متحده آمریکا، گفت تمامی پروازها از اروپا به مدت ۳۰ روز متوقف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ در سخنرانی شامگاه چهارشنبه خود در کاخ سفید گفت:« به منظور جلوگیری از افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا و ممانعت از رسیدن این بیماری به سواحل آمریکا تمامی پروازها از اروپا به آمریکا و بالعکس را برای مدت ۳۰ روز آینده متوقف می‌شود».

ترامپ در ادامه گفت که تدابیر جدید از نیمه شب جمعه اجرایی خواهند شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ضمن اشاره به اینکه خطر شیوع ویروس کرونا در این کشور بسیار کم است افزود:« بیش از ۸ میلیارد دلار برای مقابله با کرونا اختصاص دادیم».

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت، آنچه به وسیله انتشار ویروس کرونا اتفاق می‌افتد، بحران مالی نیست.

طبق آماری که خبرگزاری فرانس پرس جمع آوری کرده تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از ۹۰۰ مورد افزایش یافته است.

از سویی کارشناسان بهداشت عمومی آمریکا اما از دولت این کشور به خاطر بی توجهی به خطر شیوع بیماری کرونا و تاخیر در اتخاذ اقدمات پیشگیرانه انتقاد کردند.

این در حالی است که بنا به امار ارائه شده از سوی دانشگاه جونز هاپکینز تاکنون ۲۸ تن در آمریکا جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادهاند و ۹۶۰ تن نیز به این ویروس کشنده مبتلا شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.