رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار رسمی ایران درباره کرونا…مرگ ۳۵۴ و ابتلای ۹ هزار نفر


سخنگوی وزارت بهداشت: ۲۹۵۹ بهبود یافتند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

منابع خبری ایران به نقل از وزارت بهداشت این کشور روز چهار‌شنبه ۱۱ مارس اعلام کردند ۳۵۴ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر منابع رسمی ایران آمار تعداد جان‌باختگان طی یک روز گذشته ۶۳ نفر بوده است.

به گفته وزارت بهداشت آمار مبتلایان شناسایی شده با ۹۵۸ مورد افزایش به ۹ هزار نفر رسیده است که از این تعداد ۲۹۵۹ نفر بهبود یافته‌اند.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که اظهارات مقام‌ها و خبرنگاران محلی در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان و درگذشتگان ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی باشد.

بیشترین شمار افزایش ابتلا در یک روز گذشته به شهر تهران با ۲۵۶ مورد مربوط می‌شود. بعد از تهران، بیشترین موارد جدید ابتلا در استان‌های اصفهان (۱۷۰)، سمنان (۶۳)، قم (۵۳)، البرز (۴۵) و خراسان رضوی (۳۴) گزارش شده است.

اظهارات مقام‌ها رسمی ایران و گزارش خبرنگاران محلی در نقاط مختلف ایران نشان می‌دهد که آمار واقعی مبتلایان و درگذشتگان ابتلا به کرونا ممکن است بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده باشد.

گفتنی است که روز گذشته کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت از شناسایی ۸۸۱ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۲۹۱ نفر و همچنین ابتلای ۸۰۴۲ نفر دیگر خبر داد.

«خبرگزاری تسنیم» به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت ایران گزارش داد که در طول ۲۴ ساعت ۸۸۱ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

طبق منابع پزشکی آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران در حال افزایش است . یکی از نمایندگان مجلس امروز گفته است کرونا در تمام شهرهای ایران منتشر شده است و قرنطینه کردن دیگر فایده‌ای ندارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.