رسانه خبری پیامِ ایرانی

دموگرافی انتخابات مجلس یازدهم در استان لرستان۱۶ hours, 34 minutes

به گزارش «ایران وایر»، رییس ستاد انتخابات استان لرستان میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات را ۴۷ درصد و بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرد. 

آمار انتخابات مجلس یازدهم

رای اولی‌ها: ۶۸.۰۰۰ نفر
تعداد شعب اخذ رای: ۱۴۸۹ شعبه
تعداد کرسی‌های تعیین تکلیف شده: ۹ از ۹ کرسی
تعداد کرسی‌های موکول شده به مرحله دوم انتخابات: ۰ 
تعداد نمایندگان این استان در مجلس دهم که به مجلس یازدهم نیز راه یافته اند: ۳ منتخب
عباس گودرزی، محمد خدابخشی و حمیدرضا کاظمی ۳ نماینده استان لرستان در مجلس دهم هستند که توانسته‌اند کرسی خود را در مجلس برای چهار سال آینده حفظ کنند.

جز ۳ نماینده فعلی استان لرستان در مجلس دهم، سایر منتخبان این استان، سابقه نمایندگی مجلس ندارند. از این حیث می‌توان گفت نمایندگان لرستان در مجلس یازدهم، در امور پارلمانی کم‌تجربه هستند.

 

میزان آرا کاندیداهای پیروز

تکلیف هر ۹ کرسی انتخابات مجلس یازدهم در استان لرستان در دور اول انتخابات روشن شد. اسامی راه یافته‌گان به مجلس یازدهم به همراه تعداد و درصد آرا آنها به این شرح است:

لیست منتخبان استان لرستان با گرایش سیاسی

نگاهی به اسامی منتخبان انتخابات مجلس یازدهم در استان لرستان نشان می‌دهد از ۹ کاندیدای پیروز انتخابات سهم اصولگرایان ۴ کرسی، اصلاح طلبان ۲ کرسی و مستقل‌ها ۳ کرسی است.

 

چهره‌های نظامی لرستان در مجلس یازدهم

۱ سرتیپ سپاهی و ۲ بسیجی جانباز  چهره‌های نظامی استان لرستان در مجلس یازدهم را تشکیل می‌دهند.

سردار سرتیپ حسین گودرزی، مدیر مطالعات حوزه نمایندگی ولی فقیه در ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از حوزه دورود و ازنا به مجلس یازدهم راه یافته‌است.

یحیی ابراهیمی از حوزه سلسله و دلفان و مرتضی محمودوند از حوزه خرم آباد نیز دو منتخب لرستان در مجلس یازدهم هستند که از جانبازان جنگ ایران و عراق و از چهره‌های بسیجی این استان هستند.

سابقه مدیریت کلان

از ۹ منتخب استان لرستان هیچکدام در سطح کلان سابقه مدیریت ندارند. شاید شاخص‌ترین چهره مدیریتی مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس یازدهم، حسین گودرزی باشد که سابقه ریاست مرکز پژوهش‌های سازمان صدا و سیما را در کارنامه دارد. حمیدرضا کاظمی منتخب پلدختر نیز در سطح مشاور وزیر دادگستری کار کرده‌است. مابقی منتخبان استان، سابقه مدیریتی چندانی در سطح ملی ندارند.

از این حیث می‌توان گفت، منتخبان لرستان سوابق اجرایی قابل توجهی ندارند.

۲ مدیر محلی، ۲ استاد دانشگاه، ۱ روحانی، ۱ پزشک، ۱ نظامی و ۱ چهره ورزشی در میان منتخبان استان لرستان در مجلس یازدهم حضور دارند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.