رسانه خبری پیامِ ایرانی

۲۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در سعودی ثبت شدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت بهداشت پادشاهی عربی سعودی روز شنبه ۱۳ مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد که ۲۴ مورد جدید ابتلای قطعی به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده و تعداد مبتلایان به ۸۶ نفر رسید.

یک نفر از این موارد جدید از فرانسه به سعودی رفته بود و اینک در یک مرکز بهداشتی در ریاض قرنطینه شد. مورد دوم نیز از ایتالیا به سعودی رفته بود و حالا در یک مرکز قرنطینه در استان القطیف نگهداری می‌شود.

۷ مورد از مبتلایان جدید ساکن استان الشرقیه هستند و پیش از این با افراد مبتلای دیگری در ارتباط بودند.

۲۴ مورد ابتلای جدید در سعودی تنها مختص شهروندان این کشور نیست و۱۴ نفر از آنها شهروندان مصری و یک نفر بنگلادشی هستند و هم اکنون در مکه قرنطینه شده‌اند.

وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد با احتساب مبتلایان جدید به کرونا، تعداد کل آنها در این کشور به ۸۶ نفر رسید. تا کنون یک بیمار کرونازده در سعودی شفا یافته و بقیه موارد در قرنطینه حضور داشته و اقدامات درمانی برای آنها براساس دستورالعمل‌ها در حال انجام است.

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه ۸ مارس ۲۰۲۰ رفت و آمد به استان القطیف را به دلیل انتشار ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی منع کرده بود. تعدادی از اهالی این استان مخفیانه به ایران رفته و گذرنامه‌هایشان در ایران مهر نشده است.

سعودی از ۲۱ فوریه ۲۰۲۰ اعلام کرده بود در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم در این کشور را از سفر به ایران منع و اعلام کرد از ورود افرادی که در دو هفته گذشته در ایران بوده‌اند، جلوگیری می‌کند و هر شهروند سعودی که از ممنوعیت سفر به ایران تخلف کند، مشمول قوانین مربوط به سفر و دستورالعمل‌های مربوطه شده و به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهد شد. بر همین اساس هر غیرسعودی که از این دستور العمل تخلف کند، اجازه ورود مجدد به این کشور را از دست خواهد داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.