رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ برای مقابله با کرونا در آمریکا وضعیت اضطراری ملی اعلام کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۱۳ مارس ۲۰۲۰ برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

براساس پیش‌بینی ارائه شده به مجلس سنای آمریکا همینک ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر در این کشور در خطر ابتلا به کرونا هستند.

رشیده طلیب، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج‌شنبه در جلسه استماعی که برای اعضای نیروهای ویژه برگزار و هدف از آن مقابله با ویروس کرونا در آمریکا بود، گفت: «پزشک کنگره به اعضای مجلس سنا گفت که پیش‌بینی می‎کند بین ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شوند.»

وبگاه اکسیوز به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد که دکتر براین موناهان روز سه‌شنبه این موضوع را به اطلاع دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا در مجلس سنا رسانده و از آنها خواسته خود را برای شرایط بدتر آماده کنند.

براساس پیش‌بینی‌های بدبینانه احتمال می‌رود ۴۶ درصد جمعیت ۳۲۷ میلیون نفری آمریکا به کرونا مبتلا شوند. پیش از آن آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته بود که احتمال می‌دهد ۷۰ درصد مردم آلمان به کرونا مبتلا شوند.

آخرین آماری که آنتونی فوکی، مدیر موسسه ملی بیماری‌های واگیردار آمریکا روز چهارشنبه به اطلاع کنگره آمریکا رساند، نرخ مرگ و میر بر اثر کرونا حدود ۱ درصد است. تطبیق این آمار بر جمعیت آمریکا نشان می‌دهد که احتمالا بین ۷۰۰ هزار تا ۱٫۵ میلیون آمریکایی جان خود را بر اثر کرونا از دست دهند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.