رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ در واکنش به کرونا در آمریکا وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد | جهان | DWدونالد ترامپ عصر جمعه (۱۳ مارس) در ایالات متحده وضعیت اضطراری اعلام کرد تا دولت او بتواند مطابق قانون مقابله با “فاجعه‌های طبیعی” از خزانه عمومی به صندوق‌های محلی و ایالتی کمک کند. اکنون دست دولت برای تخصیص ۵۰ میلیارد دلار برای مبارزه با ویروس کرونا باز شده است.

دولت ایالات متحده در شرایط اضطراری می‌تواند منابعی از صندوق ویژه فدرال را بدون گرفتن تاییدیه کنگره برای کمک به دولت‌های ایالتی برداشت کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

رئیس جمهور آمریکا که در کاخ سفید سخن می‌گفت، اعلام وضعیت اضطراری را برای مقابله مؤثر با ویروس کرونا، به ویژه از نظر هماهنگی مراکز بهداشتی و درمانی و نقل و انتقال بیماران، لازم دانست.

ترامپ در برابر خبرنگاران از تصمیم اخیر خود مبنی بر ممنوعیت سفر از کشورهای اروپایی عضو شنگن، دفاع کرد. او این تصمیم را در راستای حفاظت از مردم آمریکا دانست و گفت که سازمان جهانی بهداشت نیز نظر او را تأیید کرده است.

وضعیت گسترش کرونا در آمریکا

بنا به گزارش مقام‌های بهداشتی آمریکا تاکنون بیش از ۱۶۰۰ مورد ابتلا به کووید ۱۹ در کشور ثبت شده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ‌آمریکا، از گسترش ویروس کرونا در ۴۶ ایالت این کشور خبر داده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

از نیمه ژانویه تاکنون تنها کمتر از ۱۴ هزار تست انجام گرفته است؛ بنابراین می‌توان گفت که شمار مبتلایان بسیار بالاتر است. تاکنون بیش از ۴۰ نفر بر اثر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند.

ترامپ در پاسخ به این انتقاد که در آمریکا تعداد بسیار اندکی تست گرفته شده است، گفت که شرکت‌های درمانی و دارویی می‌کوشند تا به زودی از پنج میلیون شهروند تست گرفته شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.