رسانه خبری پیامِ ایرانی

معاون وزیر بهداشت ایران: مدتها پس از ورود کرونا به ایران متوجه شدیم | ایران | DWدکتر رضا ملک‌زاده، معاون وزیر بهداشت ایران، درباره گسترش ویروس کرونا در کشور می‌گوید: «باید هشیارانه‌تر عمل می‌کردیم. فکر می‌کنم قدری تاخیر در اعلام داشتیم به دلیل اینکه اطلاع نداشتیم».

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکتر ملک‌زاده در یک برنامه تلویزیونی درباره انتقال ویروس کرونا از چین به ایران گفت: «ما ارتباطات مفصلی با چین داشتیم و رفت‌وآمدهای زیادی بود، وقتی در چین دیر اعلام می‌شود، این ویروس وارد ایران می‌شود و در این مدت به عنوان آنفلوآنزا در نظر گرفته می‌شود. ما این بیماری تنفسی را به خصوص در قم و در برخی شهرهای دیگر داشتیم و همه آنها را به حساب آنفولانزا گذاشتیم، تا موقعی که نزدیک به پیک شدیم و چین هم اعلام کرد و تست‌ها و کیت‌های آن وارد ایران شد توانستیم اعلام کنیم.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

معاون وزیر بهداشت تصریح می‌کند، قطع مراودات با چین “بنا به ملاحظاتی” به موقع انجام نگرفت. او توضیح می‌دهد: «با وجود این که وزارت بهداشت این درخواست را جدی داشت و چندین جلسه این را در دولت مطرح کرد، واقعاً نتوانستیم به موقع از این حمایت برخوردار شویم که مرزها را به طور کامل ببندیم. ارتباطات اقتصادی و تعداد زیاد ایرانیانی که در چین بودند و تعداد دانشجویان ایرانی که در چین بودند باعث این موضوع شد».

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دکتر ملک‌زاده در پایان گفته است: «وقتی از این ویروس خلاص می‌شویم که ۵۵ تا ۷۰ درصد مردم این ویروس را بگیرند. به دلیل اینکه در کشورمان همیشه تجمعات داریم و افراد در جاهای مختلف به دلیل مراسم گوناگونی که داریم، جمع می‌شوند».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.