رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا؛ محدودیت‌های جدید در بیشتر کشورهای جهان برای مقابله با ویروس


حق نشر عکس
AFP

با گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان، کشورهای مختلف برای مقابله با آن محدودیت‌های جدیدی وضع کرده‌اند.

دولت عربستان اعلام کرده که از فردا یکشنبه ۱۵ مارس تمامی پروازهای بین‌المللی را برای دو هفته تعطیل می‌کند. خبرگزاری رویترز می‌گوید تنها شهروندان سعودی که خارج از کشور هستند می‌توانند به کشور برگردند که این افراد هم باید خود را قرنطینه کنند. عربستان ۸۶ مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش کرده است.

در نیوزیلند، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر این کشور گفته است هر فردی که از فردا وارد این کشور می‌شود باید برای دو هفته خود را قرنطینه کند. این مقررات جدید هم شامل شهروندان این کشور و هم اتباع خارجی می‌شود که به این کشور سفر می‌کنند. در نیوزیلند شش مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

در آمریکای جنوبی، کلمبیا گفته است مرز خود را با ونزوئلا می‌بندد و از ورود اتباع خارجی از مقصد اروپا و آسیا برای دو هفته جلوگیری می‌کند.

در بریتانیا، دولت بریتانیا با تغییر سیاست خود گفت تجمعات عمومی بزرگ برگزار نخواهند شد. تا روز جمعه ۷۹۸ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

شماری از کشورهای اروپایی گفته‌اند تمام با بخش بزرگی از مرزهای خود را به روی اتباع خارجی می‌بندند.

در ایتالیا میزان مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا روز جمعه هم افزایش یافت و اسپانیا که پس از ایتالیا بیشترین آمار ابتلا را داشته برای دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

دولت چک مقررات سفت و سختی برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور وضع کرده و مراکز خرید و رستوران‌ها و کافه‌ها را تعطیل کرده است.

دولت مجارستان هم دستور تعطیلی مدارس را صادر کرده است.

فرمان ممنوعیت سفر اتباع اتحادیه اروپا به آمریکا نیز از امروز اجرایی شده است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ۲ هزار نفر رسیده و ۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در سایر تحولات:

  • شمار افراد مبتلا در استرالیا به ۲۰۰ نفر رسیده و تا کنون ۳ نفر جان باخته‌اند
  • در چین ۱۳ مورد مرگ و ۱۱ مورد ابتلا گزارش شده
  • در کره جنوبی برای دومین روز متوالی آمار ابتلا باز افزایش یافته و مقام‌ها از ابتلای ۲۰۴ نفر خبر داده‌اند
  • آمریکا سفیر چین را به وزارت امور خارجه احضار کرده و نسبت به سخنان یک دیپلمات چینی که گفته بود نظامیان آمریکایی احتمالا ویروس را به چین منتقل کرده‌اند، اعتراض کرده استمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.