رسانه خبری پیامِ ایرانی

جمهوری چک، لهستان و دانمارک مرزهای خود را به روی آلمان می‌بندند | جهان | DW

[ad_1]

جمهوری چک از نیمه‌های شب ۲۴ اسفند (۱۴ مارس)، کنترل مرزهای خود با آلمان و اتریش را دوباره از سر گرفت. دلیل بستن مرزها ترس از ادامه گسترش ویروس کرونا اعلام شده است.

شهروندان آلمان، اتریش و سوییس و شهروندان ۱۲ کشور دیگر که از آنها به عنوان کشورهای پرخطر یاد می‌شود، اجازه‌ی سفر به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند و از ورودشان به این کشورها جلوگیری می‌شود. برای جلوگیری از انتقال و گسترش کرونا، شهروندان چک هم اجازه سفر به آلمان و اتریش را ندارند.

سوییس هم در مرزهای خود از جمله با آلمان، دوباره کنترل مرزی را آغاز کرده است.

همسایگان آلمان در شمال و شمال شرق هم تصمیم مشابهی گرفته‌اند. لهستان و دانمارک نیز از بیم گسترش کرونا، خبر از بستن مرزهای خود با آلمان را دا‌ده‌اند.

به گفته ماتئوش موراویه‌تسکی، نخست وزیر لهستان، این کشور از روز یکشنبه (۱۵ اسفند)، به شهروندان کشورهای دیگر اجازه ورود به خاک لهستان را نمی‌دهد.

مرزهای دانمارک از امروز شنبه از ساعت ۱۲ ظهر بسته می‌شوند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا هم در حال افزایش است. در بسیاری کشورها، گردهمایی‌ها، کنسرت‌ها و برنامه‌هایی که شمار زیادی شرکت‌کننده در آن حضور دارند، ممنوع شده است.

در جمهوری چک شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۴۱ مورد رسیده است. در لهستان ۶۸ تن به این بیماری مبتلا شده‌اند و دو تن تاکنون جان باخته‌اند.

وزیر بهداشت آلمان: درقرنطینه خانگی بمانید

وزیر بهداشت و درمان آلمان هم شب گذشته با توییتی از مردم خواست، اگر به تازگی از ایتالیا، اتریش یا سوییس به آلمان بازگشته‌اند، در قرنطینه خانگی به سر ببرند.

بر پایه اطلاعات منتشرشده از سوی سازمان جهانی بهداشت، تاکنون در آلمان تقریبا ۳۰۰۰ نفر به این ویروس آلوده شده‌اند. ۶۸۸ تن از این موارد مربوط به ایالت نوردراین‌وستفالن است. بایرن با ۵۰۰ مورد دومین ایالت آلمان از نظر شمار مبتلایان به کرونا است و بادن‌وورتمبرگ با ۴۵۴ تن در جایگاه سوم قرار دارد.

در آلمان تا کنون ۸ مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا تأیید شده است. چهار تن از قربانیان در ایالت نوردراین‌وستفالن، یک تن از بایرن و یکی از قربانیان از بادن‌وورتمبرگ است. از سوی دیگر، یک شهروند آلمانی مبتلا به کرونا هم در مصر جان خود را از دست داده است.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

برای مقابله با گسترش کرونا تا عصر دیروز جمعه ۱۴ ایالت این کشور اعلام کردند که مدارس و کودکستان‌ها را تعطیل می‌کنند.

اروپا مرکز پاندمی کرونا

سازمان بهداشت جهانی از اروپا به عنوان منطقه‌ای در جهان که شدیدتر از سایر نقاط جهان تحت تأثیر ویروس کروناست، نام برده است. مجموع مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا که تاکنون توسط کشورهای مختلف در اروپا اعلام شده‌اند، از مجموع مبتلایان و قربانیان تمامی کشورهای دیگر به جز چین بیشتر است. تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، می‌گوید، اروپا اکنون به مرکز پاندمی کرونا در دنیا تبدیل شده است.

وضعیت همسایگان آلمان

وضعیت در ایتالیا با ۱۷ هزار و ۶۶۰ مورد ابتلا به کرونا از دیگر کشورهای اروپایی سخت‌تر است. طبق آمار رسمی منتشرشده از سوی این کشور، تاکنون ۱۲۶۶ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

دولت ایتالیا برای مقابله با گسترش کرونا محدودیت‌های شدیدی را برای رفت و آمد در سراسر کشور وضع کرده است. به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد خوراکی، تمامی فروشگا‌ه‌ها در این کشور بسته شده‌اند، مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل‌اند و برگزاری تمامی گردهمایی‌ها و برنامه‌های عمومی ممنوع شده‌ است.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

در فرانسه تاکنون ۳۶۶۱ نفر مبتلا شده‌اند و ۷۹ تن جان خود را از دست داده‌اند.

بریتانیا از مبتلا شدن ۵۹۰ تن خبر داده‌ است، اما اعلام کرده که شمار واقعی مبتلایان احتمالا بین پنج تا ۱۰ هزار نفر است. کرونا در بریتانیا تا کنون ۱۰ قربانی گرفته است.

در سوییس ۱۱۳۹ نفر مبتلا شده‌اند و کرونا ۱۱ قربانی گرفته است. آمار دیگر کشورها تا صبح امروز ۱۴ مارس از این قرار است: اتریش ۶۰۲ مبتلا و یک قربانی، هلند ۸۰۴ مبتلا و ۱۰ قربانی، بلژیک ۵۵۹ نفر مبتلا و سه قربانی.

در لوکزامبورگ با جمعیت تقریبا ۶۰۰ هزار نفری، ۳۸ نفر مبتلا شده‌اند و یک نفر جان باخته است.[ad_2]

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

پیام نور آذربایجان شرقی lms pants yellow دانلود آهنگ صادق صالحی به نام یادم میمونه7 blueberry lane Teyon Dostenf c de kampioenenدانلود آهنگ میراث به نام دیدی دانلود آهنگ امین مطلق به نام قشنگه روزگارمTanhaei Saradepress freedomcolombia 57 Mehr Mohammadiاهنگ habibi ریمیکس volcanoes in democratic republic of the congo