Share

پس ندادن هزینه تورهای لغو شده به مسافران ایرانی به دنبال بحران کرونا حوزه گردشگری در ایران را دچار چالش کرده است. مقامات حوزه گردشگری، بدعهدی و کم‌کاری خطوط هوایی و هتلداران در بازپرداخت پول مسافران را عامل اصلی این چالش می‌دانند.

خطوط هوایی باید مبلغی حدود ۳ هزار میلیارد تومان فقط برای تورهای خروجی به مسافران بازگردانند

 شیوع ویروس کرونا در آستانه تعطیلات نوروز منجر به لغو تمام سفرهای داخلی و خارجی در ایران شد و در بخشنامه‌های متعدد از فعالان گردشگری اعم از آژانس‌های مسافرتی، ایرلاین‌ها، هتل‌ها و… درخواست شد تا پول مسافران را بدون کسر جریمه به آنها بازگردانند.سازمان هواپیمایی کشور ششم اسفندماه بخشنامه کرد که به دنبال شیوع کروناویروس در ایران، هزینه بلیت‌های کنسلی باید بدون دریافت جریمه استرداد شود. سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز هشتم اسفندماه درخواست کرد که برای جلوگیری از شکایات و تبعات بعدی آن، این موضوع به دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی ابلاغ شود.

با این حال مسافران نتوانسته‌اند هزینه لغو سفرهای خود را دریافت کنند. آژانس‌داران بدعهدی ایرلاین‌ها و هتل‌ها را در بازپس دادن پول تورهای لغوشده عامل وضعیت پیش آمده، عنوان می‌کنند.

حرمت‌الله رفیعی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، پیش‌تر اعلام کرده بود که باتوجه به همکاری نکردن برخی از هتل‌ها و برخی از خطوط هوایی، دفاتر قادر به بازپرداخت کل وجوه دریافتی نیستند. همچنین هزینه برخی از اقدامات صورت‌گرفته برای مسافران از قبیل دریافت ویزا و اقامت در هتل‌های خارج از کشور و هزینه بلیت پروازها، قطارها و اتوبوس‌های خریداری‌شده برای مسافران در خارج از ایران باتوجه به این‌که تابع قوانین کشورهای دیگر است، قابل استرداد نیست.

به گزارش ایلنا، برخی مسافران به تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی حمله کردند و شیشه‌های آژانس‌ها را شکسته‌اند.

اما رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران اما گفته تاکنون گزارشی از شکسته شدن شیشه‌های آژانس‌های مسافرتی دریافت نشده اما اینکه هنوز پول تورهای کنسل شده به مردم پرداخت نشده، درست است.

او گفته: «تمام تقصیرها به گردن آژانس‌داران نیست و ۹۰ درصد آنچه که اکنون شاهد هستیم به دلیل بدعهدی و کم‌کاری خطوط هوایی و هتلداران در بازپرداخت پول مسافران است.»

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همچنین گفته در حال حاضر خطوط هوایی باید مبلغی حدود سه هزار میلیارد تومان فقط برای تورهای خروجی به مسافران بازگردانند. او سفرهای داخلی و هزینه بلیت قطار و اتوبوس و غیره را به شمار نیاورده است.

به گفته رفیعی، در حال حاضر بیشترین پول کنسل شدن تورها در اختیار سایت‌ها و اپلیکیشن‌های رزرو خدمات گردشگری و ایرلاین‌هاست و تاکنون ۵۰ درصد هتل‌ها پول کنسل شدن رزرو اتاق‌هایشان را پرداخت نکرده‌اند.

Share