رسانه خبری پیامِ ایرانی

روحانی: اقدامات دولت علیه کرونا افتخارآفرین است


در تصاویری که از جلسه منتشر شده همه اعضا به جز حسن روحانی از ماسک و دستکش استفاده کرده‌اندحق نشر عکس
President.ir

Image caption

در تصاویری که از جلسه منتشر شده همه اعضا به جز حسن روحانی از ماسک و دستکش استفاده کرده‌اند

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، گفته است که اقدامات دولت در مقابله با ویروس کرونا “افتخارآفرین است”.

آقای روحانی این سخنان را در جلسه پیگیری، هماهنگی و پشتیبانی اقدامات ملی برای مقابله با کرونا اظهار کرده ، که قرار است مصوبات ستاد کلی مبارزه با کرونا را پیگیری کند. وب سایت ریاست جمهور ایران گفته جلسه “در حضور آقای روحانی تشکیل شده است”.

در تصاویری که از این جلسه منتشر شده همه اعضا به جز آقای روحانی از ماسک و دستکش استفاده کرده‌اند و شرکت‌کنندگان با فواصل زیادی از هم نشسته‌اند.

آقای روحانی در این جلسه گفته “چه اشکالی دارد رسانه‌ها برای مردم تبیین کنند که توانمندی‌ها و اقدامات این دولت در مقابله با کرونا با وجود فشارهای حداکثری آمریکا و تأثیرات ضدانسانی تحریم‌ها تا همین حالا هم نسبت به دیگر کشورها افتخارآفرین بوده است؟ اینها مردم را نسبت به دولت و نظام‌شان دلگرم و امیدوار می‌کند”.

پیشتر آقای روحانی در هفتمین روز اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران با مخالفت با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها گفته بود که از روز دهم اسفند همه چیز عادی خواهد شد. رئیس جمهور ایران گفته بود که “دشمنان می‌خواهند کشور را به بهانه ویروس به تعطیلی بکشانند”.

دولت آقای روحانی از سوی افکار عمومی با انتقاد رو به رو است که آمار دقیق مبتلایان و جان باختگان را اعلام نمی‌کند و برای قرنطینه قم و تعطیلی کسب و کارها که در قطع چرخه شیوع ویروس موثر است، اقدامات به موقع انجام نداده است.

این در حالیست که ‌مقام های ارشد دولتی پنهان کاری در آمار رد کرده و آیت الله علی خامنه‌ای از “صداقت” مقام های مسئول تمجید کرده است.

دولت ایران همچنین به دلیل اینکه توقف پرواز هواپیماها به چین را رعایت نکرد با انتقادشهروندان ایرانی و کاربران شبکه های اجتماعی مواجه است. ایران نه تنها محدودیت پرواز هواپیما به چین را رعایت نکرد که با جا به جایی مسافران چینی در خارج از این کشور و انتقال آنها به چین از طریق تهران، متهم است که در شیوع ویروس “نقش اساسی” داشته است.

رضا ملک‌زاده، معاون وزارت بهداشت ایران، به تازگی گفته است برای مقابله با شیوع کرونا این وزارتخانه “چندین جلسه در دولت مطرح کرد” اما “واقعا نتوانستیم به موقع از این حمایت برخوردار شویم که مرزها را به طور کامل ببندیم. ارتباطات اقتصادی و تعداد زیاد ایرانیانی که در چین بودند و تعداد دانشجویان ایرانی که در چین بودند باعث این موضوع شد”.

آیت‌الله علی خامنه‌ای در ارتباط با شیوع کرونا، احتمال “حمله بیولوژیکی” را مطرح کرده و از سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواسته “قرارگاه بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا” تشکیل دهد.

آقای خامنه‌ای هفته پیش از آن شیوع بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا را “بلایی” خواند که “آنچنان بزرگ نیست” و گفت: “من نمی‌خواهم مسئله را خیلی کوچک فرض کنم اما آن را خیلی بزرگ هم نکنیم، این مسئله مدتی نه چندان طولانی برای کشور وجود خواهد داشت و سپس رخت برمی‌بندد.”

سه روز بعد از اعلام رسمی اولین موارد ابتلا در قم، آقای خامنه‌ای در یک سخنرانی در تهران بدون نام بردن از ویروس گفت اعلام شیوع آن با هدف تحت تاثیر قرار دادن انتخابات مجلس و ایجاد مانع برای رای دادن مردم در قم بوده است.

تاکنون شماری از مقام های جمهوری اسلامی ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و برخی از آنها جان خود را از دست داده اند.

گزارش شده است که اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور به این ویروس ابتلا پیدا کرده و در حال درمان است. پیش از این معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم به ویروس مبتلا شده بود بود اما بهبود یافت.

وزارت بهداشت ایران از مردم خواسته در خانه ها بمانند تا دوره اوج شیوع ویروس کرونا سپری شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.