دولت پاکستان روز جمعه ۱۳ مارس/ ۲۳ اسفند، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور، مرزهای زمینی خود را با ایران بست. به دنبال این اقدام در حال حاضر شمار زیادی از کامیون‌های حامل بار در مرز میرجاوه متوقف شده‌اند. مرز مهران در استان ایلام هم از اوایل اسفند ماه به این سو، همچنان بسته است، دولت عراق تمایلی به بازگشایی این مرز ندارد و به کامیون‌های ایرانی اجازه ورود نمی‌دهد.
به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، احمد کریمی، دبیر انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور روز شنبه ۲۴ اسفند با اعلام خبر متوقف شدن هزاران کامیون در گذرگاه‌های مرزی میرجاوه و مهران، گفت که به دلیل اطلاع‌رسانی دیرهنگام در مورد بسته بودن مرزها، اکنون کامیون‌های با ظرفیت ۲۲ تن و متوقف مانده در مرز، روزانه تا ۵۰۰ هزار تومان متضرر می‌شوند.
کریمی گفت: «اگر اطلاع‌رسانی به شرکت‌ها برای اعلام تاریخ عدم بارگیری و ارسال ناوگان باری به سمت مرزها دقیق‌تر و قوی‌تر بود، بارنامه‌ها صادر نمی‌شد. به دلیل همین ناهماهنگی‌ها حتی روز سه‌شنبه هفته گذشته هم کامیون‌ها راهی مرز مهران شدند در حالی که در آن ایام نیز مرز بسته بود.»
کریمی با تأکید بر اینکه هیچ موردی از ابتلا به کرونا در رانندگان کامیون در مرز مشاهده نشده، گفت: «فقط یکی از رانندگان در شهرهای استان مرکزی بیمار شده اما هیچ راننده‌ای به دلیل حضور در مرزها به کرونا مبتلا نشده است.»
در روزهای گذشته و به دنبال عدم توانایی دولت جمهوری اسلامی برای مهار و مدیریت بحران کرونا، بسیاری از کشورهای همسایه مرز‌های زمینی خود را با ایران بسته‌اند. این مسأله سبب شده تا هزاران کامیون حامل بار پشت گذرگاه‌های مرزی ایران از جمله سومار، لطف‌آباد، بازرگان، میرجاوه و مهران متوقف شوند.‎