رسانه خبری پیامِ ایرانی

دومین حمله به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق در چند روز گذشته


نیروهای آمریکایی در عراقحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

نیروهای آمریکایی در عراق

به گفته ارتش عراق بیش از سی راکت دیگر به سوی پایگاه نظامی محل استقرار نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و نیروهای عراقی شلیک شده است.

ارتش گفته که در این حمله، چندین پرسنل عراقی مجروح شده‌اند. این دومین حمله به پایگاه تاجی در عراق در چند روز اخیر است.

چند روز پیش درجریان حمله‌ای دیگر دو سرباز آمریکایی و یک سرباز بریتانیایی کشته شدند. آمریکا در پاسخ به این حمله مواضع کتائب حزب الله را در عراق هدف قرار داد.

مقامات عراقی گفتند که در این حمله شماری از سربازان عراقی و نیروی پلیس کشته شدند.

ارتش عراق گفته که آمریکا نباید به هر بهانه‌ای بدون تایید این کشور دست به هر گونه حمله‌ای در خاک عراق بزند. حملات این چنینی معمولا شبانه انجام می‌شوند اما حمله راکتی امروز در روز روشن رخ داده است.

ماه گذشته حملاتی علیه مواضع آمریکا در عراق انجام شد. پس از آن آمریکا به تلافی به مواضع نیروهای شبه نظامی کتائب حزب‌الله عراق که به ایران وابسته هستند، حمله کرد. در این حملات شماری کشته شدند.

پس از آن آمریکا در حمله‌ای غیرمنتظره قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را در عراق هدف قرار داد و کشت.

ایران به تلافی این حمله در اقدامی بی‌سابقه یک پایگاه محل استقرار آمریکایی‌ها در عراق را موشک‌باران کرد. در این حملات کسی کشته نشد اما پنتاگون بعد از مدتی از آسیب مغزی ده‌ها سرباز آمریکایی خبر داد.

در روز حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عراق یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی فرودگاه بین‌لمللی تهران سقوط کرد و ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند. بعدا معلوم شد این هواپیما با پدافند موشکی سپاه پاسداران ساقط شده است. فرماندهان سپاه گفتند که فضای پرتنش آن روز و انتظار حمله آمریکا باعث بروز “خطای انسانی” و هدف قرار دادن هواپیما شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.