رسانه خبری پیامِ ایرانی

اسرائیل می‌گوید ‘حمله حزب‌الله’ را در مرز لبنان خنثی کرده


نیروهای اسرائیلیحق نشر عکس
AFP

Image caption

پست مرزی اسرائیل در جاده غجر -مجدل شمس در مرز لبنان

ارتش اسرائیل می‌گوید حمله نیروهای حزب‌الله در مرز لبنان را خنثی کرده است، اما حزب‌الله در بیانیه‌ای این موضوع را رد کرده است.

اسرائیل گفته است که به سوی گروهی از اعضای جنبش حزب‌الله که تلاش می‌کردند از مرزهای شمالی وارد اسرائیل شوند شلیک کرده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید بین سه تا پنج چهار نفر از اعضای حزب‌الله از مرز لبنان در منطقه مورد مناقشه شبعا، در محدوده بلندی‌های اشغالی جولان و مرز سوریه، عبور کرده بودند.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل به محض ورود این افراد به خاک اسرائیل به سوی آنها تیراندازی شده و آنها به خاک لبنان “گریخته‌اند.”

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، این رخداد را یک “حادثه امنیتی جدی” توصیف کرد.

حق نشر عکس
AFP

Image caption

اسرائیل بخش‌هایی از مزارع شبعا را گلوله‌باران کرد

حزب‌الله تکذیب کرد

اما حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای تلاش برای عبور از مرز و خنثی شدن حمله نیروهای خود در مرز اسرائیل را رد کرده و گفته است که تبادل آتشی با نیروهای اسرائیلی نداشته است.

ویدیوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد ارتش اسرائیل مزارع شبعا در مرز لبنان را گلوله‌باران کرده است. اسرائیل می‌گوید گلوله‌باران این منطقه یک اقدام دفاعی بوده است.

حزب‌الله این اقدام اسرائیل را “واکنشی عصبی” به دلیل نگرانی از حمله حزب‌الله توصیف کرده و گفته است که در گلوله‌باران اسرائیلی‌ها یک خانه مسکونی آسیب دیده است.

منابع خبری لبنان از شلیک موشک به سوی یک تانک اسرائیلی خبر داده بودند اما ارتش اسرائیل این خبر را تکذیب کرده است.

نیروهای ارتش اسرائیل از چند روز پیش از بیم اقدام انتقام‌جویانه نیروهای حزب‌الله به تلافی کشته شدن یکی از اعضای ارشد این جنبش در حمله موشکی اسرائیل به خاک سوریه، در مرزهای شمالی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

علی کامل حسن، از اعضای حزب‌الله، یکی از افرادی بود که یک هفته پیش در حمله اسرائیل کشته شد. حزب‌الله همواره هشدار داده که اگر اعضای این گروه هدف قرار بگیرند، انتقام آن را خواهد گرفت.

اسرائیل ایران را مسئول تحرکات حزب‌الله می‌داند و آقای نتانیاهو در آغاز درگیری امروز بار دیگر اعلام کرد که اسرائیل به جمهوری اسلامی ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را نمی‌دهد.

او گفت که اسرائیل برای “هر سناریویی” آماده است و هشدار داد که ” لبنان و حزب‌الله مسئول هرگونه حمله علیه ما از خاک لبنان هستند.”

آقای نتانیاهو دیروز یکشنبه ۲۶ ژوئیه هم در هشداری مشابه حفاظت از مرزهای شمالی در برابر ایران را “سیاست ثابت” اسرائیل توصیف کرد. اسرائیل در شمال با لبنان و سوریه هم‌مرز است.

نخست وزیر اسرائیل گفت “اجازه نمی‌دهیم که به امنیت ما خدشه وارد کنند یا مردم ما را تهدید کنند. هیچ‌ ضربه‌ای علیه نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد.”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.