مجلس نمایندگان ایالات متحده در تلاش برای محدود کردن خسارت اقتصادی ناشی از بیماری کووید ۱۹ که به تعطیلی مدارس، عرصه‌های ورزشی و ادارات در این کشور منجر شده است، روز شنبه ۱۴ مارس/ ۲۴ اسفند، بسته‌های کمکی ویژه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن آزمایش رایگان و مرخصی به بیماران ارائه می‌شود.
مجلس نمایندگان با اکثریت دموکرات‌، بودجه‌ای چند میلیارد دلاری تصویب کرده که برنامه‌های حمایتی را برای کمک به کسانی که ممکن است در هفته‌های آینده امکان کار کردن نداشته باشند، گسترش می‌دهد. اقتصاددانان می‌گویند شیوع این بیماری که ۱۳۸ هزار نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و بیش از پنج هزار نفر را کشته، می‌تواند به رکود اقتصادی در ایالات متحده منجر شود.
در این لایحه آزمایش رایگان کرونا و مرخصی ۱۴ روزه با حقوق برای افراد بیمار و همچنین برای مراقبت از اعضای بیمار خانواده پیش‌بینی شده.
دونالد ترامپ گفته که از این بسته حمایت می‌کند. حمایت ترامپ این احتمال را که این بسته حمایتی در مجلس سنای تحت کنترل جمهوری خواهان نیز تصویب شود، افزایش می‌دهد.
بر اساس این طرح، کارگران اگر در قرنطینه باشند یا نیاز به مراقبت از اعضای بیمار خانواده داشته باشند، می‌توانند تا سه ماه مرخصی بدون حقوق بگیرند.
این بسته حمایتی همچنین کمک‌هزینه بیکاری و برنامه تأمین مواد غذایی را برای ۳۴ میلیون آمریکایی کم درآمد، تقویت می‌کند.
ترامپ روز جمعه با آزاد کردن ۵۰ میلیارد دلار کمک فدرال برای مقابله با ویروس کرونا، اعلام وضعیت اضطراری کرد.