رسانه خبری پیامِ ایرانی

شیوع ویروس کرونا؛ قطر شهروندان خود را از ایران خارج می‌کندبه دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران، شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر، روز چهارشنبه هفتم اسفند دستور داد تا شهروندان این کشور از ایران خارج شوند.

مقام‌های ایران می‌گویند، تاکنون ۱۹ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خودرا ازدست داده‌اند. این ویروس به ۱۸ استان ایران سرایت و ۱۳۹ تن را مبتلا کرده است.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران و سرایت آن به دیگر کشورها، هواپیمایی‌های قطر و امارات پروازهای خود به ایران و بالعکس را متوقف کرده‌اند.

هواپیمایی قطر پیشتر اعلام کرده بود در فرودگاه دوحه تمامی مسافران ایرانی، کره جنوبی و دیگر کشورهایی که مواردی از ابتلا به این ویروس گزارش شده، مورد معاینه قرار می گیرند و به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه قطر هم با توجه به این اقدامات به شهروندان ایرانی توصیه کرد فعلا سفر خود به قطر را به تاخیر بیندازند.

کنسولگری ایران در دبی هم می‌گوید اقدام دولت امارات در قطع حمل و نقل هوایی و دریایی با ایران٬ باعث «بلاتکلیفی، نگرانی و سرگردانی تعداد زیادی» از شهروندان ایرانی در این کشور شده است.

کنسولگری ایران در دبی گفته است که از مسئولان ذیربط در دولت امارات عربی متحده درخواست کرده که مجوز برای پرواز هواپیماهای بدون مسافر شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر، و کیش‌ایر به امارات برای بازگرداندن این شهروندان به ایران صادر کند، ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

پاکستان: دو مورد ابتلا به کرونا

ظفر میرزا سرپرست وزارت بهداشت پاکستان هم روز چهارشنبه گفت که دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.

به گفته رسانه های پاکستانی این دو فرد مبتلا به ویروس کرونا اخیر به ایران سفر کرده بودند.

در همین حال گزارش ها حاکی است که پاکستان تدابیر خود برای مقابله با ویروس کرونا در مناطق مرزی با ایران تشدید کرده است.

تایید مرگ سه نفر در لاهیجان

فرماندار لاهیجان هم گفته است که تاکنون از هفت مورد فوتی مشکوک به ویروس کرونا در این شهر تست «سه نفر از آنان تایید شده است.»

اسماعیل میرغضنفری از مردم خواسته است: «در خانه مانده و بیرون نروند.»

فرماندار لاهیجان در مورد علت فوت پرستار بیمارستان میلاد این شهر هم اظهار داشت: «علت فوت او تاکنون مشخص نشده است و در صورت مشخص شدن و تایید تست وی ، به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد. »

به گزارش ایرنا، شهرستان لاهیجان دو بیمارستان دولتی و دو بیمارستان بخش خصوصی دارد که یکی از بیمارستان های قدیمی این شهر برای ایزوله بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

در همین زمینه، وزیر بهداشت ایران چهارشنبه از اعمال محدودیت عبور و مرور برای افراد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا در بین شهرها خبر داد.

سعید نمکی گفته است: به جای قرنطینه شهرها، محدودیت عبور و مرور افراد مشکوک به ابتلای ویروس کرونا اعمال می‌شود و در ورودی شهرها که پر تردد است، اکیپ‌های وزارت بهداشت مستقر می‌شوند و درجه حرارت بدن را با تب سنج‌های دیجیتال می‌سنجند و افراد مشکوک متوقف می‌شوند.

وزیر بهداشت ایران همچنین توصیه کرد: «از همه مردم می‌خواهم که برای مسافرت حرکت نکنند. وقتی چند روز محدودیت و منع رفتن به مدرسه اعمال می‌شود، افراد سفر نکنند و از نقاط آلوده یا غیرآلوده به نقاط دیگر کشور سفر نکنند.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.