دو گردشگر ناپدیدشده در مالی پس از ۱۵ ماه آزاد شدند | جهان | DW

به اشتراک گذاشتنبه گزارش خبرگزاری فرانسه، “مینوسما”، نیروهای سازمان ملل با مأموریت برقراری ثبات در مالی، این خبر که دو گروگان پیشین نزد و تحت مراقبت این سازمان هستند را تأیید کرده‌اند. یک مقام امنیتی “مینوسما” به این خبرگزاری گفته است: «حال هر دو خوب است و تحت حمایت ما هستند.»

بنا بر این گزارش، دو گروگان پیشین به باماکو، پایتخت مالی، و از آنجا به کشورهایشان منتقل خواهند شد.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

یک “منبع دیپلماتیک” که اطلاعات بیشتری در مورد هویتش فاش نشده، به گزارش خبرگزاری فرانسه، تأیید کرده است که یکی از گروگان‌های آزادشده، ادیت بلس، زنی ۳۵ ساله، شهروند کانادا از شهر کبک و دیگری، جوانی ۳۱ ساله به نام لوکا تاکیتو اهل ونیز ایتالیاست. به گفته‌ این منبع آگاه، نیروهای سازمان ملل، این دو را در نزدیکی شهر کیدال در شمال کشور مالی یافتند.

جزئیات بیشتری در مورد چگونگی آزادی این دو منتشر نشده است.

دلیل و پیش‌زمینه گروگان‌گیری در پرده‌ای از ابهام

دو گروگانی که اکنون در امنیت به سر می‌برند، پس از چندین توقف در اروپا در پایان سال ۲۰۱۸، با خودروی سواری به شمال غربی آفریقا سفر کردند. آنها دنبال‌کنندگان خود را در شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس و مطلب و اطلاعات به طور منظم در مورد روند سفرشان مطلع می‌کردند. آنها قصد داشتند پس از سفر به بورکینافاسو، کمی پیش از کریسمس سال ۲۰۱۸، به مقصد بعدیشان در جمهوری توگو (غرب آفریقا) برسند. این مقصد مؤسسه‌ای غیر دولتی بود با فعالیت در زمینه جنگل‌زدایی در جنگل‌های بارانی.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

پیش‌زمینه و دلیل ناپدیدشدن این دو گردشگر جوان هنوز در پرده‌ای از ابهام است. در آوریل سال گذشته، سخنگوی دولت بورکینافاسو گفته بود، احتمالا این دو گردشگر ربوده و به خارج از کشور منتقل شده‌اند. در آن زمان این مقام دولتی همچنین تأکید کرده بود که این دو در معرض خطر نیستند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *