رسانه خبری پیامِ ایرانی

عربستان سعودی ورود زائران حج عمره را موقتا تعلیق کرد


حق نشر عکس
EPA

دولت عربستان سعودی اعلام کرده به منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا موقتا ورود افراد به این کشور را برای حج عمره و دیدار از مسجد النبی درمدینه تعلیق کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان آمده است که همچنین ورود افراد با ویزای توریستی از کشو‌رهایی که درگیر شیوع شیوع ویروس کرونا هستند موقتا ممنوع شده است.

در این بیانیه تاکید شده که این اقدام موقتی بوده و این تصمیم “مورد ارزیابی مداوم” مقامات قرار دارد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر منطقه خلیج فارس افزایش یافته و در اکثر موارد مبتلایان با ایران در ارتباط بوده‌اند.

عربستان درحالی دست به این اقدام زده که برغم شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران و به ویژه در شهر قم، هنوز مقامات ایرانی مورد تعلیق ورود زائران به مکان‌های مذهبی در ایران از جمله حرم حضرت معصومه در قم و حضرت رضا در مشهد تصمیم مشخصی نگرفته‌اند.

مقام‌های رسمی جمهوری اسلامی تاکنون مرگ ۲۲ نفر را به دلیل ابتلا به کرونا تایید کرده‌اند. گزارش‌های غیررسمی از مرگ تعداد بیشتری حکایت دارد.

طی چند روز گذشته بسیاری از کشورهای منطقه از شناسایی اولین موارد ابتلا به کرونا خبر داده و تقریبا همگی گفته‌اند که افراد مبتلا به ایران سفر کرده بودند.

به همین دلیل تعدادی از کشورهای همسایه مرزهای زمین خود با ایران را بسته‌اند و برای پروازهای خود به این کشور هم تدابیر سخت‌گیرانه‌ای در نظر گرفته‌اند.

———————————————————————————————————————————————————————————

سمیر هاشمی- خبرنگار بی‌بی‌سی در خاورمیانه

تصمیم عربستان در مورد جلوگیری موقت از ورود زائران به مکان‌های مذهبی درعربستان با درس گرفتن از آنچه که در ایران اتفاق افتاده، تصمیمی شگفت‌آور نیست.

این ممنوعیت در حالی صورت گرفته که کمتر از ۶۰ روز دیگر به شروع ماه رمضان باقی مانده است. در این ماه میلیون‌ها زائر از مکه، زادگاه پیامبر اسلام دیدار می‌کنند.

بنا به تصمیم مقامات سعودی، سفر شهروندان کشورهایی که درگیر شیوع ویروس کرونا هستند و قصدشان از سفر به عربستان زیارت هم نباشد ممنوع شده است.

عربستان این تصمیم را در حالی گرفته که دولت این کشور در تلاش است تا با کاهش محدودیت در قوانین صدور ویزا توریست‌های بیشتری را به این کشور جذب کند.

کرونا در ایران؛ لغو پروازها و ‘زیان’ شرکت‌های هواپیمایی

ویروس کرونا در حال گسترش در خارج از چین است

کرونا در ایران؛ سازمان بهداشت جهانی: مرگ چهار نفر ظرف ۴۸ ساعت در ایران بسیار نگران‌کننده است

ویروس کرونا با بدن چه می‌کند؟منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.