علی ربیعی، سخنگوی دولت هرگونه شایعه درباره قرنطینه تهران را «یک دروغ بزرگ» خواند و تغییر در ساعات کار مشاغل ضروری را رد کرد. به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سخنگوی دولت شنبه ۲۴ اسفند درباره محدودشدن ساعات کاری گفت:‌ «هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل ضروری صورت نخواهد گرفت.ساعات کار برخی مشاغل به تناسب نیازهای مردم نیز ممکن است افزایش یابد».
در همین رابطه انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز عصر امروز شنبه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «تغییری در ساعات کار ادارات تهران در روزهای آینده صورت نخواهد گرفت.» او نیز افزایش ساعات کاری برخی از مشاغل را تایید کرد و گفت: «آنچه در استان تهران مدنظر است این است که تمامی مشاغلی که فعالیت‌ها آنها با تامین مایحتاج مردم در ارتباط است مثل نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها ساعات کاری آنها افزایش پیدا می کند تا تراکم جمعیت به حداقل برسد.» به گفته او کارخانجات و واحدهای تولید مواد خوراکی و واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده، ماسک وغیره «با تمام توان و ۲۴ ساعته» مشغول به کارند تا مایحتاج مردم را تامین کنند.
همراه با ادامه شیوع ویروس کرونای جدید در ایران درباره عدم کاهش ساعت‌های کاری در مکان‌های پرجمعیت و سلامت کارکنان مشاغل و کارگران و اطرافیان آن‌ها نگرانی وجود دارد.