رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا؛ تعطیلی اماکن عمومی غیر ضروری در فرانسه٬ قرنطینه سراسری در اسپانیابه دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا، کووید ۱۹، در کشورهای اروپایی، شنبه ۲۵ اسفند دولت فرانسه دستور تعطیلی کلیه امکان تجاری غیر ضروری را صادر کرد و دولت اسپانیا نیز با اعلام وضعیت اضطراری، دو هفته قرنطینه سراسری در این کشور اجرا می‌کند.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، با توجه به شیوع سریع ویروس کرونا اعلام کرد دستور بستن کلیه مغازه ها ، رستوران ها و امکانات تفریحی را از نیمه شب شنبه صادر کرده است و از مردم خواست تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند.

پیش از اظهارات ادوارد فیلیپ، مقامات بهداشت فرانسه اعلام کردند که تا روز شنبه چهار هزار و ۵۰۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۹۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نخست وزیر فرانسه گفته است: من دستور دادم کلیه مکان های غیر ضروری به ویژه کافه ها، رستوران ها، سینماها ، باشگا‌ه‌های شبانه و مغازه ها تعطیل شوند. ما باید سفرها و جابجایی ها خود را کاملاً محدود کنیم.

فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه‌ها و پمپ بنزین‌ها مشمول این ممنوعیت نخواهند بود.

ادوار فیلیپ همچنین گفت: دولت چاره ای نداشت، زیرا بسیاری از مردم هنوز در خیابان‌ها بیرون بودند و به اندازه کافی به هشدارهای مقام‌های بهداشتی از جمله برای حفظ فاصله ایمن از یکدیگر را به اندازه کافی رعایت نمی‌کردند.

اسپانیا در قرنطینه سراسری

پس از نشست هفت ساعته هیات دولت اسپانیا، پدرو سانچز، نخست‌وزیر این کشور، تدابیر ویژه برای مقابله با شیوع کرونا را اعلام کرد.

رسانه های اسپانیا روز جمعه اعلام کردند، ۱۹۳ در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا شش هزار و ۲۵۰ نفر اعلام شده است.

در اسپانیا نیز کلیه مدارس ، دانشگاه‌ها ، رستوران‌ها ، کافه‌ها و هتل‌ها در سراسر کشور به همراه فروشگاه‌های غیر ضروری بسته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز آمار شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان را بیش از ۱۵۳ هزار نفر اعلام کرده است.

در شهرهای کلن و برلین در آلمان نیز تمامی ستوران‌ها، باشگاههای شبانه، کافه‌ها و کنسرت ها تعطیل شدند.

با استفاده از رویترزمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.