رسانه خبری پیامِ ایرانی

کاخ سفید: تست کرونای رئیس جمهور آمریکا منفی است


Donald Trumpحق نشر عکس
Getty Images

پزشک کاخ سفید می گوید تست کرونای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا منفی است.

شان کانلی در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد گفت: “امروز عصر من تاییدیه گرفتم که نتیجه آزمایش منفی است.”

آقای ترامپ آخر هفته قبل در ویلای شخصی خود به نام مارالاگو در فلوریدا با هیاتی دولتی از برزیل از جمله ژائر بولسونارو رئیس جمهور این کشور دیدار کرده بود. حالا معلوم شده بعضی از اعضای این هیات به ویروس کرونا مبتلا هستند.

آقای کانلی گفت: “یک هفته بعد از شام خوردن با اعضای هیات برزیلی در مارالاگو، رئیس جمهور هیچ علائمی نشان نمی دهد.”

آقای ترامپ که ۷۳ سال دارد بعد از فاش شدن بیماری شماری از مهمانان در مارالاگو، خود را قرنطینه نکرد چون گفت علائمی از بیماری ندارد.

اما بعد از موجی از پرسش ها در کنفرانس خبری روز جمعه در کاخ سفید جمعه شب تست داد.

قرنطینه داوطلبانه یکی از اصلی‌ترین پروتکل‌های پیشنهادی مرکز کنترل بیماری‌های آمریکاست که طی آن به تمامی افرادی که در تماس مستقیم با یک مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند، ماندن در قرنطینه داوطلبانه به مدت ۱۴ روز توصیه شده است.

فابیو واینگارتن، دستیار رئیس‌جمهوری برزیل پس از ترک مجتمع تفریحی مارالاگو آقای ترامپ در فلوریدا تست کرونا داد و نتیجه آن مثبت بود. او کمی بعد از ترک فلوریدا عکسی را منتشر کرد که در آن شانه به شانه و خیلی صمیمی کنار آقای ترامپ ایستاده است.

دکتر آنتونی فائوچی، رئیس مرکز آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا که مدیریت تیم مقابله با کرونا را در کاخ سفید در دست دارد، در پاسخ به این سوال که آیا اگر کسی کنار یک فرد حامل ویروس کرونا ایستاده باشد باید تست دهد گفته بود “بله”.

حق نشر عکس
Instagram

Image caption

در این عکس فابیو واینگاتن در کنار دونالد ترامپ و مایک پنس دیده می‌شود

فرنسیس سوآرز، شهردار میامی فلوریدا که او هم در جریان سفر رئیس‌جمهوری برزیل با آقای واینگارتن دیدار کرده بود، امروز، جمعه ۱۳ مارس، اعلام کرد که جواب تست کرونا او هم مثبت بوده است.

هیات همراه رئیس‌جمهوری برزیل علاوه بر دیدار با دونالد ترامپ و مایک پنس، با ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور، جرد کوشنر، همسر ایوانکا و رودی جولیانی، وکیل شخصی آقای ترامپ هم دیدار کرده و عکس یادگاری گرفته بودند.

سناتور برجسته جمهوری‌خواه، لیندزی گراهام هم یکی دیگر از کسانی بود که در مجتمع تفریحی مارالاگو با هیات برزیلی دیدار کرده بود.

او روز پنجشنبه اعلام کرد که برای رعایت احتیاط، خودش را به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهد کرد. بدین ترتیب، لیندزی گراهام هم به جمع چند عضو دیگر کنگره پیوست که در یک هفته گذشته به قرنطینه داوطلبانه رفته‌اند؛ از جمله سناتور تد کروز.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.