رسانه خبری پیامِ ایرانی

پزشک کاخ سفید منفی بودن تست ویروس کرونای ترامپ را اعلام کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پزشک کاخ سفید پس از روزها جنجال و جدال در باره اطلاعات مربوط به سلامتی رئیس جمهوری آمریکا، بامداد روز یکشنبه ۱۵ مارس اعلام کرد، نتایج آزمایشات دونالد ترامپ نشان می‌دهد که وی به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

معاینه پزشکی ترامپ پس از تماس مستقیم او با تعدادی از اعضای یک هیئت نمایندگی برزیلی که به ویروس کرونا آلوده بودند، صورت گرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا که طی روزهای اخیر با چندین فرد مبتلا به کرونا از نزدیک دیدار داشته و حتی در کنار تعدادی از آنها شام خورده است، روز شنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید اذعان کرد که به‌تازگی آزمایش کرونا داده است.

دکتر «شان کانلی» پزشک مخصوص کاخ سفید، شامگاه شنبه گفت: «امروز عصر تأیید کردم که آزمایش ترامپ مربوط به ویروس کرونا منفی است».

او افزود: «یک هفته پس از صرف شام در مارالاگو (در فلوریدا) با هیئت برزیل ، رئیس جمهوری آمریکا هیچ علامتی از ابتلای به این ویروس از خود نشان نمی‌دهد».

به گزارش تلویزیون العربیه، دونالد ترامپ که در کنار اعضای کارگروه ویژه مبارزه با ویروس کرونا در آمریکا با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «همان‌طور که دیروز گفتم که آزمایش کرونا خواهم داد، به‌تازگی این آزمایش را داده‌ام.»

او افزود: «نمی‌دانم نتیجه این آزمایش چه وقت مشخص خواهد شد؛ یک روز یا دو روز دیگر. در هر صورت باید این آزمایش را می‌دادم.»

روز پنج‌شنبه رسانه‌ها از مثبت اعلام شدن تست کرونای «فابیو واین‌گارتن» مسئول ارتباطات و رسانه نهاد ریاست جمهوری برزیل که به‌همراه «جیر بولسونارو» رئیس‌جمهور این کشور در اقامتگاه شخصی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با وی دیدار کرده بود، خبر دادند.

در پی تشدید بحران کرونا در آمریکا طی روزهای اخیر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ظهر جمعه به‌وقت محلی در راستای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور حالت اضطراری ملی اعلام کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.