افزایش ۳۰۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد از افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی بیرجندی‌نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد روز شنبه ۱ اوت در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: به طور کلی از زمان شیوع ویروس کرونا در مشهد ۲۰۰ مبتلا به این ویروس از کادر درمان داشته‌ایم که تاکنون ۱۳ تن از این افراد که شامل پزشک، کمک بهیار و پرستار بودند به «شهادت» رسیدند.

او در خصوص افزایش تعرفه‌های پزشکی گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی رشد ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی داشته و اگر اقدامی در این خصوص صورت نگیرد، ادامه فعالیت مراکز درمانی دچار مشکل خواهد شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد ادامه داد: از شیوع ویروس کرونا تاکنون سیستم غربالگری خوبی داشته‌ایم و همین علت باعث شده که مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان محدود شود و از ۱۶۲ هزار بیماری که در فروردین ماه سال جاری با علائم تنفسی مشکوک به کرونا تست اسکرین گرفته شده فقط ۶۲ نفر به بیمارستان‌های سطح ۳ ارجاع داده شدند.

بیرجندی‌نژاد با اشاره به نظارت سازمان نظام پزشکی بر تخلفات تعرفه‌ای در مراکز درمانی گفت: گزارشات بسیار محدود است و از ۶۰ درصد شکایتی که سال گذشته به سازمان شده؛ فقط ۴۰ درصد منجر به صدور کیفر خواست شده و ۳۰۰ مطب پزشکی را تعطیل کردیم.

او در پایان افزایش میزان شیوع کرونا در مشهد و سه برابر شدن آن به دلیل بازگشایی «حرم» و هجوم زوار از سراسر ایران به مشهد را رد کرد و مدعی شد که این افزایش ابتلا در کل کشور اتفاق افتاد است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *