کرونا؛ تظاهرات هزاران معترض به محدودیت‌های اعمال شده در آلمان

به اشتراک گذاشتن


کرونا

هزاران نفر در برلین، پایتخت آلمان در اعتراضات علیه محدودیت‌های اعمال شده برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا شرکت کرده اند.

معترضان این محدودیت‌ها از جمله زدن ماسک را نقض حقوق و آزادی‌های خود عنوان کرده‌اند.

آلمان به نسبت برخی دیگر از کشورهای اروپایی کمتر تحت تاثیر شیوع ویروس کووید ۱۹ قرار گرفته، اما گزارش‌های اخیر حاکی از افزایش موارد ابتلا در این کشور است.

روز گذشته، ابتلای بیش از ۹۰۰ نفر و مرگ ۷ نفر تایید شد.

مقامات برآورد کرده‌اند که دست کم ۱۵ هزار نفر در اعتراضات روز شنبه که آن را “روز آزادی” خوانده بودند، شرکت داشتند.

معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها شعا‌هایی همچون “کرونا، هشدار دروغ” و “ما را مجبور می‌کنند که پوزه‌بند بزنیم” نوشته شده بود.

دیمین مک گینس، خبرنگار بی‎بی‌سی در برلین گفته که برخی از معترضان وابسته به گروه‌های افراطی راستگرا هستند، برخی دیگر افرادی بودند که منکر وجود ویروس کووید ۱۹ هستند و شماری هم از افراد عادی‌اند که با رویکرد دولت نسبت به همه گیری ویروس کرونا مخالف هستند.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی اعتراضات امروز برلین صلح آمیز بوده و به ندرت شرکت کنندگان در آن ماسک زده و یا فاصله اجتماعی را رعایت کردند.

یکی از معترضان گفته: “خواسته ما بازگشت به دموکراسی است. دور شدن از قوانینی که بر ما تحمیل شده، دور شدن از قوانینی همانند زدن ماسک که ما را همانند برده‌ها می‌کند.”

از جمله محدودیت‌هایی که دولت آلمان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این کشور اعمال کرده، زدن ماسک در فروشگاه‌ها و سرویس حمل و نقل عمومی، و رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی در سراسر کشور است. تست کرونا برای کسانی که از مناطق پرخطر وارد آلمان می‌شوند هم اجباری است.

در آلمان از زمان همه گیری کرونا بیش از ۲۱۰ هزار نفر مبتلا و بیش از ۹۰۰۰ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

در تحولی دیگر در رابطه با شیوع ویروس کرونا، فرانسه برای سومین روز متوالی از افزایش زیاد شمار مبتلایان به کرونا خبر داده است.

در شبانه روز گذشته بیش از ۱۳۰۰ مورد جدید ثبت شده است.

گفته شده که افزایش شمار مبتلایان در نتیجه سفرهایی است که در ایام تعطیل انجام می‌شود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *