روسیه از واکسیناسیون گسترده علیه کرونا تا دو ماه دیگر خبر داد

به اشتراک گذاشتن


بیش از یکصد مورد تحقیقات در زمینه تولید واکسن کرونا در سراسر جهان در حال انجام است

توضیح تصویر،

بیش از یکصد مورد تحقیقات در زمینه تولید واکسن کرونا در سراسر جهان در حال انجام است

مقامات بهداشتی روسیه از آماده سازی برای واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در ماه اکتبر سال جاری خبر داده‌اند.

رسانه‌های روسیه به نقل از میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت این کشور نقل کرده‌اند که پزشکان و معلمان در زمره اولین کسانی خواهند بود که این واکسن را دریافت می‌کنند.

خبرگزاری رویترز به نقل ازمنبعی ناشناس گفته که قرار است اولین واکسن در ماه جاری به تایید برسد.

اما برخی کارشناسان نسبت به رویکرد سریع روسیه در مورد واکسن کرونا ابراز نگرانی کرده‌اند.

روز گذشته دکتر آنتونی فاوچی، مدیر مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی در آمریکا و از مشاوران ارشد دولت این کشور در زمینه مقابله با کرونا گفت که امیدوار است روسیه و چین قبل از وارد بازار کردن هر واکسنی” آن را واقعا تست کنند”.

آقا فاوچی گفته که آمریکا باید تا پایان سال جاری واکسنی “ایمن و موثر” تولید کند.

او افزود: “فکر نمی کنم کسی در ساختن واکسن آنقدر جلوتر از ما باشد که مجبور شویم برای تهیه واکسن به سایر کشورها تکیه کنیم.”

در حال حاضر در شماری از کشورهای جهان تلاش‌هایی برای ساخت احتمالی واکسن کرونا در جریان است و هم اکنون بر روی بیش از ۲۰ مورد آن‌ها آزمایش‌های بالینی در جریان است.

توضیح تصویر،

ماه گذشته، دانشمندان روسیه از پایان موفقیت آمیز مراحل اولیه یک واکسن که در انستیتو تحقیقاتی گامالیا در حال تولید است، خبر دادند

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از وزیر بهداشت این کشور گفته که موسسه گامالیا، که مرکزی تحقیقاتی در مسکو است، مرحله آزمایش بالینی یک واکسن را به پایان رسانده و کارهای اداری برای ثبت آن در جریان است.

آقای موراشکو گفته که “قصد واکسیناسیون گسترده را در ماه اکتبر داریم و معلمان و پزشکان در ابتدا آن را دریافت خواهند کرد.”

ماه گذشته، دانشمندان روسیه از اتمام مراحل اولیه یک واکسن که در انستیتو تحقیقاتی گامالیا در حال تولید است، خبر دادند و گفتند که تا اینجا نتیجه موفقیت آمیز بوده است.

در ماه گذشته سرویس‌های امنیتی بریتانیا، آمریکا و کانادا گفتند که هکر‎های روسیه موسسات تحقیقاتی را که بر روی تولید واکسن کووید ۱۹ کارمی‌کنند، هدف قرار داده‌اند و قصد آن‌ها احتمالا سرقت اطلاعات در این زمینه بوده است.

آندری کلین سفیر روسیه در بریتانیا این اتهام را رد کرد و در گفتگویی با بی بی سی گفت “چنین چیزی معنی ندارد.”

در بریتانیا آزمایش واکسنی که محققان دانشگاه آکسفورد ساخته اند نشان داده است که می تواند باعث واکنش سیستم ایمنی به ویروس کرونا شود. قراردادی برای تهیه ۱۰۰ میلیون دوز واکسن در بریتانیا با شرکت استرازنکا بسته شده است.

همچنین در اواسط ماه ژوئیه شرکت مادرنا تراپیوتیکز در آمریکا از پیشرفتی تازه در روند آزمایشات انسانی واکسن ویروس کرونا خبر داده بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *