معاون موگرینی جواب نامە دایە شریفە مادر رامین حسین پناهی را داد

به اشتراک گذاشتن


 

هەنگاو: معاون رئیس کمیسیون اروپا درنامەای جواب نامە دایە شریفە زرینی مادر رامین حسین پناهی را کە در رابطە با وضعیت پسر محکوم بە اعدامش بە وی نامە نوشتە بود داد.

در این نامە ضمن اشارە بە وضعیت رامین حسین پناهی آمدە است کە ما نگرانی های خود را در این رابطە با مقامات ایرانی مطرح کردەایم.

 

متن کامل این نامە در پی می آید؛

خانم شریفه زرینی عزیز

از نامه شما به نماینده عالی / معاون رئیس کمیسیون اروپا، فدریکا موگرینی، که در آن پرونده فرزندتان رامین حسین پناهی را مطرح کردید متشکرم.

نماینده عالی و معاون کمیسیون اروپا، موگرینی از من خواست به شما پاسخ دهم . من مایل هستم به شما اطمینان دهم که اتحادیه اروپا به خوبی از وضعیت آقای حسین پناهی آگاه است و از نزدیک اخبار آن(او) را دنبال میکند. ما اخیرا با توجه به محکومیت ایشان به مجازات اعدام، نگرانی هایی خود را با مقامات ایرانی مطرح کرده ایم. من از این فرصت استفاده می کنم و به اطلاع شما می رسانم که اتحادیه اروپا همچنان در مورد وضعیت غالب حقوق بشر در ایران، از جمله شرایط اقلیت های قومی و مذهبی، نگران است.

حقوق بشر مو ضوع اصلی از درگیری ما با ایران بوده است و ما هرگز ازمطرح کردن مسایل حقوق بشر با ایران خودداری نکردیم. ما همچنان در هر دو طرف در ارتباطات دوجانبه و در مجمع چند جانبه این کاررا ادامه خواهیم داد. 

ارادتمند شما،

دنیس چایبمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *