خبرگزاری هرانا | بازداشت شرکت کنندگان در تجمع پارک ملت و عوامل تهیه و انتشار تصاویر

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – در پی برگزاری تجمعی در پارک ملت تهران با شرکت تعدادی از شهروندان عمدتا خارجی که در آن پرچم منتسب به گروه “طالبان” به نمایش گذاشته شد، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران از بازداشت دستکم ۱۰ تن خبر داد. رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ نیز از دستگیری عاملان تهیه و انتشار تصاویر این تجمع خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۹۹، علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران از بازداشت عاملان تولید و انتشار تصاویر تجمع حامیان گروه طالبان در پارک ملت تهران خبر داد.

به گفته وی “عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر شناسایی و دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند”.

همچنین معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران نیز از بازداشت دستکم ۱۰ تن از شرکت کنندگان این تجمع خبرداد.

وی تصریح کرد: پس از اینکه حدود ۱۰ نفر از اتباع کشور افغانستان با در دست داشتن پرچم گروه طالبان قصد تجمع در پارک ملت را داشتند، در همان دقایق اولیه توسط نگهبان پارک به آنها تذکر داده شده و با نیروی انتظامی تماس گرفته شده است. نیروی انتظامی نیز پس از حضور در محل، تمامی این افراد را شناسایی و بازداشت کرده است.

حسن بیگی با بیان اینکه این افراد تا پایان تحقیقات در بازداشت هستند، افزود: بررسی های این پرونده در خصوص اینکه این افراد با چه هدفی قصد انجام این تجمع را داشته اند و شناسایی حامیان احتمالی آنها ادامه دارد و تا حصول نتیجه این بررسی ها تنها می توانیم این موضوع را بیان کنیم که حتما برخورد قاطع و قانونی با این افراد و حامیان احتمالی آنها صورت می گیرد.

عارف احمدی،یک کاربر افغانستانی فیسبوک و ساکن تهران برای نخستین بار از این تجمع خبر داد و تعدادی از تصاویر مربوط به آن را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد. با توجه به ادعای مقام انتظامی دذر خصوص بازداشت عوامل تهیه و نشر این تصاویر مشخص نیست آقای این موضوع شامل آقای احمدی که در قالب انتقاد از این تجمع خبر داده بود نیز شده است یا خیر.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *