تکمیلی ـ کشتە و زخمی شدن دو کولبر در پیرانشهر

به اشتراک گذاشتن


 

هەنگاو: یک کولبر اهل پیرانشهر شب گذشتە با شلیک مستقیم نیروهای مسلح ایران زخمی و پس از ساعتها هنوز بە مراکز درمانی منتقل نشدە است و یک کولبر نیز کشتە شد

برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری ”هەنگاو“، شامگاه سەشنبە (۵ تیر ٩٧ / ٢۶ ژوئن ٢٠١٨)، نیروهای مسلح ایران در مرز پیرانشهر و مستقر در پایگاه گلالە در کوهستان قندیل با تیربار دستەای از کولبران کورد را هدف قرار دادەاند.

خبرنگار ”هەنگاو“ در اینبارە اعلام کرد کە در نتیجە تیراندازی نیروهای مسلح ایران یک کولبر ٢۵ سالە بە نام ”ناصر عبدل“ کە متاهل و پدر یک فرزند نیز می باشد بە شدت از ناحیە ران زخمی شدە است و یک کولبر دیگر با هویت “شوانە محمود زادە” فرزند صوفی عمر و اهل شین آباد کشتە شدە است.

یکی از کولبران همراه ناصر در اینبارە بە ”هەنگاو“ اعلام کرد کە بە دلیل اینکە ما در کمین افتادەایم و شب بودە نتوانستیم وی را با خود بیاوریم.

از سوی دیگر، یکی از اعضای خانوادە این کولبر کە اهل روستای کهنە لاجان می باشد ضمن تایید این خبر بە ”هەنگاو“ گفت کە ”ناصر از سوی نیروهای مستقر در پایگاه گلالە بازداشت شدە و با علی رغم اینکە وضعیت سلامتی وی بە دلیل خونریزی نامناسب میباشد، پس از ١٢ ساعت اجازە ندادەاند کە وی بە مراکز درمانی منتقل شود و ما نیز نتوانستەایم با وی ملاقات کنیم.“منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *