کرونا باقی مانده و گسترش می‌یابد

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه یکم ماه اوت ۲۰۲۰ در هشداری جدید گفته است، اپیدمی کرونا همچنان باقی است و در حال حاضر چاره‌ای جز سازگاری با این بیماری همه‌گیر نداریم.

این سازمان جهانی بهداشت همچنین تاکید کرده که بهترین روش مبارزه با این بیماری در شرایط کنونی پایبندی به قوانین بهداشتی مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مرتب دست‌ با صابون و ضد عفونی کردن امکان کار و زندگی است.

سازمان بهداشت جهانی در جلسه‌ای که دو روز پیش برای ارزیابی شرایط بهداشتی و درمانی جهان پس از شش ماه شیوع بیماری همه‌گیر کرونا برگزار کرد. اعلام کرد در حال حاضر گزینه‌های محدودی برای مبارزه با این بیماری در دست داریم

این سازمان جهانی با اعلام اینکه واکسنی که همه مردم در کشورهای مختلف جهان در انتظار آن نشسته‌اند تا اوایل سال آینده آماده نخواهد شد، از همه مردم سراسر جهان خواست تا به مقررات بهداشتی پایبند باشند.

سازمان جهانی بهداشت نسبت به «خطرات ناشی از دست‌کم گرفتن» این بیماری و مقابله با آن در برخی کشورها به شدت هشدار داد.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به افزایش فشارهای اجتماعی و اقتصادی ناشی از انتشار این بیماری همه‌گیر هشدار داد.

«ارتش سفید» و مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا

در همین حال یک تحقیق علمی که روز گذشته منتشر شد، نشان داد که در ماه آوریل، کادرهای پزشکی و پرستاران سه برابر دیگران مورد تهدید ابتلا به بیماری COPED-19 قرار گرفته‌اند.

این تحقیق نشان داد «ارتش سفید» یا کادر پزشکی و درمانی بیشترین خطر را در برابر اپیدمی کرونا متحمل شده است. تحقیق علمی که نتایج آن توسط مجله «The Lancet» منتشر شده، نشان می‌دهد که کادرهای معالج بیماران کرونایی در بریتانیا و آمریکا از آغاز ماه مارس ۲۰۲۰ تا ۲۳ آوریل بیشترین خطر ابتلا به این بیماری را متحمل شدند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *