رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا؛ کنترل سلامت مسافران، فرودگاههای آمریکا را به آشفتگی کشاند


آمریکا محدودیت های شدیدی را برای کنترل وضعیت سلامت مسافرانی که وارد این کشور می شوند به مورد اجرا گذاشته استحق نشر عکس
Reuters

Image caption

آمریکا محدودیت های شدیدی را برای کنترل وضعیت سلامت مسافرانی که وارد این کشور می شوند به مورد اجرا گذاشته است

فرودگاههای آمریکا به دلیل اجرای تدابیر جدید برای کنترل سلامت مسافرانی که از اروپا باز می‌گردند دچار شلوغی و آشفتگی شده است؛ مسافران مجبورند ساعت‌ها برای کنترل وضعیت سلامت درصف‌های طولانی بایستند.

مردم تصاویر و ویدیوهایی از مسافرانی که در صف‌های طولانی در انتظار هستند را در توییتر به اشتراک گذاشته‌اند. براساس گزارشها از مسافران سوالاتی درباره سوابق پزشکی آن‌ها شده و برای علائم ویروس کرونا چک می‌شوند.

برخی از کارشناسان بهداشت عمومی گفته‌اند که انتظار مسافران در ترمینال‌های شلوغ بطور بالقوه منجر به افزایش شمار بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا می‌شود.

همزمان خطوط هوایی آمریکا به دلیل همه گیری ویروس کرونا، ۷۵ درصد از پروازهای بین‌المللی خود را کاهش داده‌اند. قرار است بزرگترین شرکت هوایی آمریکا از فردا (دوشنبه ۱۶ مارس) کاهش پروازهای خود را به مورد اجرا بگذارد که این به معنای زمین‌گیر شدن حدود ۱۳۵ هواپیما است.

خطوط هوایی آمریکا همچنین قصد دارند که نزدیک به یک سوم از پروازهای داخلی خود را هم کاهش دهند.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا گفته که دولت و کنگره برای حمایت از صنعت هوایی و کشتیرانی همکاری خواهند کرد.

روز گذشته مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، گفت که ممنوعیت سفر از اروپا به آمریکا، بریتانیا و ایرلند را هم شامل خواهد شد. این دو کشور پیش تر از این ممنوعیت مستثنی شده بودند.

در آمریکا بیش از ۲۷۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا تایید شده و تاکنون ۵۴ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

روز جمعه ( ۱۳ مارس) دونالد ترامپ، رئیس جمهور وضعیت اضطراری در کشور اعلام کرد و ۵۰ میلیارد دلار برای مقابله با گستردگی ویروس کرونا اختصاص داد.

تحولات در برخی دیگر از کشورها:

  • در فرانسه برغم شیوع گسترده ویروس کرونا، حوزه های رای گیری برای شرکت در انتخابات محلی به روی رای دهندگان باز شده است. هر چند تدابیر احتیاطی ویژه ای د رحوزه ها به مورد اجرا گذاشته شده، اما انتظارمی رود که آمار مشارکت پایین باشد. برای روز گذشته دولت دستور داد تا بارها، رستوران ها، سینماها و بسیاری از فروشگاهها بسته شوند.
  • در اسپانیا دولت ممنوعیت عبور و مرور شهروندان را به جز در موارد ضروری به اجرا گذاشت. در حال حاضر مردم تنها برای خرید غذا، دارو و رفتن به سر کار اجازه دارند از خانه خارج شوند. تست کرونای همسر نخست وزیر اسپانیا مثبت شده و هنوز معلوم نیست که پدرو سانچز خود را قرنطینه کرده است یا خیر.
  • در استرالیا نخست وزیر دستور داده تا تمام مسافرانی که وارد این کشور می شوند به مدت دو هفته در خانه قرنطینه شوند. در استرالیا نزدیک به ۲۵۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا و ۳ نفر هم جان خود را از دست داده اند.
  • در بریتانیا دولت به دلیل عدم اتخاذ اقدامات موثر برای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است. تاکنون ۲۱ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
  • واتیکان اعلام کرد که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جشن عید پاک را امسال بدون حضور مردم برگزار خواهد کرد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.