رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | آزادی سه تن دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات بهبهان و تداوم بازداشت سه تن دیگر


خبرگزاری هرانا – محمد نظریان، ابراهیم ارمش و جلال جعفری، سه تن دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات بهبهان طی روزهای گذشته با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. تعدادی دیگر ازجمله علی آتون، مریم کاظمی و علی کاظمی کماکان در بازداشت بسر می‌برند. شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند و تعدادی از شهروندان توسط نیروهای امنیتی در این رابطه بازداشت شدند. هرانا پیشتر ضمن احراز هویت ۲۵ تن از بازداشت شدگان از بازداشت حدود ۴۰ شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته محمد نظریان، ابراهیم ارمش و جلال جعفری، سه تن دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات بهبهان طی روزهای گذشته با تودیع قرار آزاد شدند.

آزادی ابراهیم ارمش روز پنج‌شنبه ۹ مردادماه با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. جلال جعفری نیز روز پنج‌شنبه ۹ مرداد و محمد نظریان روز شنبه ۱۱ مرداد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

محمد نظریان، ابراهیم ارمش و جلال جعفری در جریان بازجویی‌ها توسط ماموران اداره اطلاعات بهبهان مورد ضرب و شتم و شکنجه فیزیکی قرار گرفته‌اند و گفته می‌شود یکی از دنده‌های آقای نظریان آسیب دیده است.

شب پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا صبح روز جمعه در گزارشی از بازداشت حدود ۳۰ شهروند در این خصوص خبر داد و گفت که احتمال افزایش شمار بازداشت شدگان کماکان وجود دارد. با گذشت زمان مشخص شد که شب جمعه ۲۷ تیرماه تا شب پنج‌شنبه ۲ مرداد دستکم ۱۰ تن دیگر بازداشت شدند و شمار بازداشت شدگان به حدود ۴۰ تن افزایش پیدا کرد.

هرانا پیشتر طی چند گزارش هویت ۲۵ تن از شهروندان بازداشت شده در این تجمعات را احراز کرد که از این میان تعدادی با تودیع قرار تاکنون آزاد شده‌اند. تعدادی دیگر ازجمله علی آتون، مریم کاظمی و برادرش علی کاظمی کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

روز یکشنبه ۲۹ تیرماه فرمانده انتظامی استان خوزستان در گفت‌وگو با ایرنا ضمن تایید خبر بازداشت معترضان از آنها به عنوان “افراد محرک برای برپایی تجمع غیرقانونی و هنجارشکنانه” نام برد. این مقام انتظامی در ادامه بدون اشاره به شمار بازداشت شدگان و آخرین وضعیت آنها مدعی شد که «شنبه شب جمع زیادی از مردم بهبهان در یک اقدام خودجوش در محکومیت این تجمع ساختارشکنانه راهپیمایی کرده و خواستار برخورد با این افراد شدند.»

میدان بانک ملی بهبهان، محل تجمعات شب ۲۶ تیرماه مردم بهبهان، محل کشته شدن تعدادی از شهروندان در جریان اعتراضات آبان ۹۸ ازجمله مهرداد و محمود دشتی نیا و فرزاد انصاری فر بوده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.