ویروس کرونا؛ در بریتانیا از سالمندان خواسته خواهد شد ‘مدتی طولانی’ در خانه بمانند

به اشتراک گذاشتن


ویروس کروناحق نشر عکس
Reuters

وزیر بهداشت بریتانیا می‌گوید در هفته‌های آتی از تمام افراد بالای هفتاد سال خواسته خواهد شد “مدت خیلی طولانی” در خانه بمانند تا از کرونای ۲۰۱۹ در امان بمانند.

مَت هَنکاک به بی‌بی‌سی گفت این توصیه هنوز به اجرا در نیامده اما زمانی که اعمال شود برای مدتی بسیار طولانی خواهد بود.

آقای هَنکاک گفت زمان اعمال این تصمیم بستگی به آمادگی دولت و شواهد علمی دارد چون “می‌دانیم وقتی از مردم می‌خواهیم چنین کنند آنها خسته خواهند شد و تاثیر منفی دارد.”

او هشدار داد که “زندگی تک‌تک افراد این کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و تک‌تک افراد باید کارهایی را انجام دهند.”

آقای هنکاک نگفت این توصیه چه مدتی برقرار خواهد ماند اما به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی دولت تصور نمی‌کند که بیش از ۱۲ هفته بتواند از مردم بخواهد چنین کنند.

به این ترتیب افراد بالای هفتاد سال و جوانترهایی که بیماری‌های خاص دارند باید در خانه بمانند و مواد غذایی و داروهایشان دم در خانه تحویلشان شود.

وزیر بهداشت بریتانیا گفت افراد بدون علامت می‌توانند به دیدن بستگان یا دوستان مسن خود بروند به شرط اینکه دو متر فاصله را حفظ کنند.

پس از اینکه دیروز آمار مرگ در اثر کرونای ۲۰۱۹ در بریتانیا به ۲۱ نفر رسید، دولت بریتانیا بیش از پیش زیر فشار قرار گرفته که اقدامات بیشتری برای مهار گسترش بیماری انجام دهد.

تمام موارد مرگ بر اثر کرونا در بریتانیا افراد بالای شصت سال یا مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.

وزیر بهداشت بریتانیا گفت دستگاه تنفس مصنوعی برای افرادی که ممکن است بیماریشان شدید شود به اندازه کافی نیست.

آقای هنکاک گفت در حال حاضر پنج هزار دستگاه تنفس مصنوعی آماده است اما به تعداد بیشتری نیاز است.

او در مقاله‌ای که برای هفته نامه ساندی تلگراف نوشت شیوع کرونای ۲۰۱۹ را با جنگ جهانی دوم مقایسه کرد که بمباران‌های وسیع آلمانی‌ها، “کشور را برای یک تلاش عظیم ملی دور هم جمع کرد.”

Image caption

هنکاک وزیر بهداشت بریتانیا

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا هم از تولیدکنندگان خواسته مثل “شرایط جنگی”، “با سرعت” دستگاه تنفس مصنوعی و تجهیزات پزشکی تولید کنند.

راه‌کارهای دولت بریتانیا برای مقابله با کرونای ۲۰۱۹ با انتقادهای برخی دانشمندان همراه شده است. جاناتان اشورث وزیر بهداشت دولت در سایه هم گفت مردم ابهام نمی‌خواهند: “مردم توصیه‌های روشن می‌خواهند. نخست وزیر هر روز باید با مردم صحبت کند و توضیح دهد چرا این تغییرات اتفاق می افتند.”

در بریتانیا شمار مبتلایان به ۱۱۴۰ نفر رسیده و از ۳۷۷۴۶ نفر آزمایش کرونا گرفته شده است. در بریتانیا فعلا آزمایش کرونا فقط برای افراد بستری انجام می‌شود.

سیستم بهداشت و درمان بریتانیا قرار است جراحی‌های غیرفوری را متوقف و برنامه بسیار وسیعی برای آموزش کادر پزشکی اجرا کند تا آنها بتوانند موارد شدید کرونای ۲۰۱۹ را درمان کنند.

برنامه‌هایی برای خرید هزار تخت از بیمارستان‌های خصوصی در پیش است و احتمال تصرف هتل‌های خالی هم رد نشده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *