رسانه خبری پیامِ ایرانی

در روزهای کرونا زده؛ به ترانه کرونا گوش دهیدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

اگر برای اینکه به ویروس کرونا خود را درون خانه قرنطینه کرده‌اید، کار بسیار خوبی می‌کنید، اما وقت خود را چگونه می‌گذرانید؟ احتمالا یکی از کارها گوش دادن به موسیقی است و احتمالا جالب‌تر از همه شنیدن ترانه کرونا در روزهای کرونازده باشد.

ترانه کرونا را یک گروه پانک‌راک آمریکایی به نام «مینت‌من» در سال ۱۹۸۴ ارائه کرد. این ترانه که بخشی از آلبومی به نام Double Nickels on the Dime بود، توسط خواننده آمریکایی دنیس دیل که با نام D. Boon شناخته می‌شد، خوانده شد.

دنیس دیل در اول آوریل ۱۹۵۸ در سان پدرو کالیفورنیا به دنیا آمد و در سن ۲۷ سالگی در اثر یک حادثه رانندگی در ۲۲ دسامبر ۱۹۸۵ در توسکان آریزونا درگذشت.

شعر ترانه کرونا از سفر دنیس دیل و جورج هارلی درامر گروه در ۴ ژوئیه ۱۹۸۲ به مکزیک الهام گرفت. همین سفر در ساخته شدن ترانه دیگری از این گروه با نام I Felt Like A Gringo تاثیر فراوانی داشت.

دنیس دیل با مشاهده عناصر ویرانگری که در مکزیک وجود داشت، اشعار این ترانه را برای ابراز همدردی با مردم مکزیک نوشت.

برخلاف رویه تند «هاردکور پانک»، ترانه کرونا ریتمی شبیه رقص پرچنب و جوش پولکا دارد. نام این ترانه نیز از آبجویی به نام کرونا گرفته شده است.
نسخه اولیه این ترانه در سال ۱۹۸۳ و در یک برنامه زنده که از سوی مجله فلیپ‌ساید برگزار شد، اجرا شد.

این ترانه بعدها و پس از مرگ D. Boon (دنیس دیل) بارها اجرا شد. نسخه سولوی این ترانه در سال ۲۰۰۳ و در آلبومی تحت عنوان D. Boon and Friends منتشر شد. گروه موسیقی سبک ایندی راک با نام کالکسیکو نیز این ترانه را در سال ۲۰۰۴ اجرا کرد. گروه موسیقی Yonder Mountain String Band نیز در آلبوم زنده Mountain Tracks: Volume 4 در سال ۲۰۰۶ ترانه کرونا را اجرا کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.