رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا از تهران به وزارت خارجه اتریش رسید۱ hour, 12 minutes

روزنامه «کوریر» چاپ اتریش خبر داده است که یکی از اعضای تیم وزارت خارجه این کشور که به ایران سفر کرده بود، به ویروس «کرونا» مبتلا شده است.

کوریر نوشته است که این فرد به دستور پلیس و تیم پزشکی، در بیمارستان «فرانتز ژوزف» قرنطینه شده و حق ملاقات یا خروج ندارد.

«الکساندر شالنبرگ»، وزیر خارجه اتریش اوایل هفته‌ای که گذشت، همراه یک تیم مذاکره کننده به تهران سفر کرد و با «حسن روحانی»، رییس‌جمهوری و «جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران ملاقات داشت.

ظریف پیش از ملاقات و دست دادن با الکساندر شالنبرگ، به خبرنگاران گفته بود: «امروز باید دست بدهم و کرونا هم ندارم.»

حالا روزنامه اتریشی در گزارش خود نوشته است که نتیجه تست حداقل یک نفر از تیم مذاکره کننده وزارت خارجه اتریش مثبت اعلام شده و سایر مسافران سفر تیم این وزارت‌خانه به ایران باید تست کرونا بدهند.

کوریر در بخشی از گزارش خود نوشته است: «تلاش ما برای یافتن پاسخی در مورد جزییات وضعیت حال سایر مذاکره کنندگان به نتیجه‌ای نرسید و وزارت خارجه هیچ پاسخی به ما نداد.»

این روزنامه بدون آن‌ که نامی از فرد مبتلا ببرد، نوشته است: «خانواده‌ام پس از بازگشت به اتریش، چندین بار به من گفتند که به مطب پزشک خانواده‌ام بروم اما می‌دانستم نباید به اماکن عمومی بروم.»

او پس از تماس با پزشک خود، اعلام می‌کند که تمامی علایم بیماری کرونا را دارد. کمتر از  ۳۰ دقیقه بعد، تیم پزشکی به خانه او می‌آیند، او را به صورت ایزوله به بیمارستان می‌برند و خانه‌اش را «عایق‌بندی» بهداشتی می‌کنند.

این روزنامه نوشته که وزارت بهداشت اتریش تاکید کرده است هر کس علایم بیماری کرونا را در خود دید، در خانه بماند و با پزشک خود تماس بگیرد تا تیم پزشکی سراغ او برود.  

طبق اعلام وزارت بهداشت اتریش، این فرد تمامی علایم بیماری کرونا را در مدتی کوتاه نشان داده است؛ تب، سرفه خشک، تنگی نفس و درد شدید بدن. او منتظر نتایج تست‌های دیگر خود باید در بیمارستان بماند.

کوریر از قول این مقام مسوول نوشته است: «همه چیز این‌جا خوب است. مرا در اتاقی که داخل چهار اتاق دیگر قرار دارد، قرنطینه کرده‌اند. غذا را در ظرف یک بار مصرف می‌دهند. امکان تماس تلفنی با بیرون را دارم و روزی چند بار چای می‌نوشم.»منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.