در صورت ابتلا به کرونا این دارو را مصرف نکنید

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

اولیویه وران وزیر بهداشت فرانسه به شهروندان خود توصیه کرد در صورت ابتلا به کرونا ویروس که هفته قبل سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان بیماری همه‌گیر معرفی کرد، از داروهای ضد التهاب (ایبوپروفن، کورتیزون و …) استفاده نکنند.

وزیر بهداشت فرانسه عصر شنبه ۱۴ مارس ۲۰۲۰ در توییتی در حساب کاربری خود هشدار داد که مصرف ضد التهاب‌ها می‌تواند وضعیت فرد آلوده ‌به «کوید ۱۹» را بدتر کند.

او افزود همچنین توصیه می‌شود اگر از تب و درجه حرارت بالا رنج می‌برید، از داروهای هم‌خانواده «پاراستامول» استفاده کنید.

بسته‌شدن فروشگاه‌ها

قابل توجه است که ادوارد فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه، روز شنبه اعلام کرد که مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند که از نیمه شب اکثر مغازه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی را به عنوان بخشی از اقداماتی که برای مهار شیوع ویروس انجام می‌دهند، ببندند. او در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: «این ممنوعیت شامل فروشگاه‌های عرضه محصولات غذایی، داروخانه‌ها و پمپ‌های بنزین نمی‌شود.»

۹۱ فوتی و ۴۵۰۰ مبتلا

کنفرانس مطبوعاتی نخست‌وزیر فرانسه پس از آن صورت گرفت که مقامات بهداشت‌عمومی اعلام کردند که تعداد جانباختگان براثر کرونا تاکنون به ۹۱ نفر رسیده است، در حالی که ۴۵۰۰ نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

علاوه براین، نخست‌وزیر فرانسه گفت که دولت راهی جز این تصمیم ندارد زیرا بسیاری از مردم هنوز در خیابان هستند و توصیه‌های پزشکی را که مانع از تسریع در گسترش شیوع ویروس کرونا می‌شود، رعایت نمی‌کنند.

در نهایت او گفت که انتخابات محلی که قرار است روز یک‌شنبه برگزار شود در وقت مقرر برگزار خواهد شد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *