رسانه خبری پیامِ ایرانی

هماهنگی مشترک سعودی و بریتانیا برای مقابله با کرونامنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، شامگاه یکشنبه ۱۵ مارس ۲۰۲۰ در تماسی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی درباره تلاش‌های جهانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا و ضرورت همبستگی جهانی برای رویارویی با این بیماری فراگیر گفتگو کرد.

ولی‌عهد سعودی در این گفتگوی تلفنی بر ضرورت یافتن سازوکاری برای هماهنگی تلاش‌های جهانی در این زمینه و در چارچوب گروه ۲۰ که سعودی ریاست آن را بر عهده دارد، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی شاهزاده محمد بن سلمان از خواست و اراده کشورش برای هماهنگی کشورهای گروه ۲۰ در زمینه سیاست‌گذاری برای مبارزه با این ویروس و کاستن پیامدهای اقتصادی آن و همچنین ممکن کردن راه‌حل‌های پزشکی برای ایمن‌سازی و درمان خبر داد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد تلاش‌های بریتانیا برای یافتن داروی کرونا به نتیجه برسد.

انتشار ویروس کرونا در جهان تا کنون منجر به ابتلای ۱۵۶ هزار نفر و مرگ بیش از ۵۸۰۰ نفر دیگر شده است و روزانه هزاران مورد ابتلای جدید در کشورهای مختلف ثبت می‌شود.

وزارت بهداشت سعودی شامگاه یکشنبه از ثبت ۱۵ مورد ابتلای قطعی به کرونا در این کشور خبر داد. بر همین اساس مجموع کرونازدگان سعودی به ۱۸۸ نفر رسید. تا کنون در این کشور ۳ نفر از مبتلایان شفا یافته‌اند و بقیه موارد کماکان در قرنطینه به سر می‌برند.

حال برخی از کرونازدگان سعودی نیز بهبود یافته و توانسته‌اند بدون نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی، نفس بکشند. همه این بیماران براساس دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.