رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام برای یک متهم در مشهد


خبرگزاری هرانا – متهم به «کودک آزاری» و «قتل» کودکی ۶ ساله در مشهد، در کنار سایر مجازات ها به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خراسان، یک متهم به «قتل» در مشهد به اعدام محکوم شد.

رسیدگی به این پرونده از ۱۵ دی‌ماه سال ۹۷، با مرگ کودکی ۶ ساله به نام “حدیثه” در بیمارستان کامیاب مشهد، در دستور کار پلیس قرار گرفت.

زوج جوانی که این دختربچه را به بیمارستان برده بودند، ادعا داشتند که حدیثه بر اثر واژگون شدن ظرف آب‌جوش از روی اجاقی تک شعله، دچار سوختگی شده است. این در حالی بود که زخم های دایره‌ای شکل روی بدن کودک حکایت از آن داشت که فردی سیگار روشن را روی بدن او خاموش کرده است و آثار سوختگی با سیم و آب داغ نیز روی بدن حدیثه نمایان بود.

بر اساس این گزارش، در جریان تحقیقات، فردی که هویت وی”سیاوش،۳۰ ساله” عنوان شده، بازداشت شد.

متهم طی مراحل بازجویی گفت: “حدیثه دختر من نیست. او را چند هفته قبل از زنی متکدی در مشهد گرفتم تا از او نگهداری کنم ولی کودک، معتاد به مواد مخدر صنعتی بود و مواد مرا سرقت می‌کرد. من هم گاهی مجبور می‌شدم او را تنبیه کنم”.

در پی اظهارات متهم، کیفرخواست این پرونده با صدور دستور از سوی دادستان وقت مرکز خراسان رضوی، صادر شد.

متهم توسط شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی محاکمه شد و با توجه به اینکه والدین واقعی حدیثه در مراحل دادرسی شناسایی نشدند، بنابراین مدعی‌العموم به عنوان ولی دم کودک برای متهم تقاضای اعدام کرد.

قضات دادگاه پس از شنیدن دفاعیات متهم، بر اساس محتویات پرونده و گزارش‌های پزشکی قانونی و نیروی انتظامی، سیاوش را به اتهام «قتل عمد» به اعدام، به اتهام کودک آزاری به تحمل شش ماه زندان و به علت ایجاد جراحت‌ها و سوختگی های عمدی به پرداخت ۱۱۸ درصد دیه محکوم کردند.

در این گزارش آمده است که حکم صادره قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.