رسانه خبری پیامِ ایرانی

بریتانیا ورود ایرانیان را به این کشور محدود کرد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دولت بریتانیا از مسافرانی که از ایران به این کشور سفر می‌کنند، خواست اطلاعات سفر و تماس‌های خود را ارائه کرده و ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.

در پی افزایش چشم‌گیر تعداد مبتلایان به کرونا در ایران و همچنین بازداشت تعداد از شهروندان بریتانیایی-ایرانی، دولت بریتانیا درباره سفر به ایران به شهروندانش هشدار داد.

در آخرین به روزرسانی فهرست کشورهای ممنوع‌الورود به اتحادیه اروپا، به شهروندان ایرانی که اقامت یکی از کشورها عضو اتحادیه اروپا را نداشته باشند، اجازه ورود داده نشده و مرزهای اروپا کماکان به روی ایرانیان بسته ماند.

در روزهای گذشته کویت هم اعلام کرد که مرزهایش را به روی ایرانیان همچنان بسته نگاه می‌دارد و در راستای اقدامات پیشگیرانه مرتبط با کرونا، ورود شهروندان ایران و ۶ کشور دیگر به خاک خود را ممنوع اعلام کرد.

در اطلاعیه‌ای که مرکز ارتباطات دولتی کویت در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، آمده: «به شهروندان و افراد مقیم اجازه ورود و خروج به و از کشور داده می‌شود، به استثنای افراد مقیم که از کشورهای بنگلادش، فیلیپین، هند، سری‌لانکا، پاکستان، ایران و نپال راهی کویت می‌شوند.»

براساس آخری آمار ارائه شده در وبگاه worldometers.info تا ساعات پایانی روز جمعه ۷ آگوست ۲۰۲۰ شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۳۲۲ هزار و ۵۶۷ نفر رسید و ۱۸ هزار و ۱۳۲ نفر نیز در این کشور به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.