رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس جمهوری آلمان وعده پیروزی بر کرونا را داد | آلمان | DWفرانک‌والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان فدرال، گفت که برای نجات جان تعداد هر چه بیشتری از مردم، پیروی کامل از محدودیت‌های اعلام شده از سوی دولت ضروری است.

رئیس جمهوری آلمان در گفت‌وگویی با تارنمای خبری t-online گفت که برای مقابله با کرونا پیش از هر چیز باید زنجیره سرایت ویروس را پاره کرد و از گسترش سریع آن کاست تا سیستم بهداشتی کشور از سیر رشد بیماری عقب نماند و بتواند آن را مهار کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اشتاین‌مایر در ابتدای این گفت‌وگو اظهار داشت که آلمان در این روزها با سخت‌ترین بحران‌های خود از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون روبه‌رو شده است.

رئیس جمهوری آلمان گفت که کشور علاوه بر ویروس کرونا با چالش‌های جدی دیگری هم روبه‌روست: بحران مهاجرت که با آمدن موج تازه‌ای از پناهجویان بالا گرفته است؛ رشد نیروهای راست افراطی که میان لایه‌های جامعه تفرقه انداخته است.

اما تهدید مبرم و فوری از سوی کرونا است و شمار مبتلایان و قربانیان ناشی از این ویروس مدام افزایش می‌یابد.

بیشتر مرزها بسته شده و گردهمایی‌ها و مراسم عمومی، همایش‌های فرهنگی و ورزشی و تفریحی تعطیل شده است. زندگی عمومی تا حد زیادی متوقف شده و این ترس و نگرانی را در مردم دامن می‌زند.

رئیس جمهوری آلمان اما گفت که با همبستگی و تعاون بر تمام این معضلات چیره خواهیم شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

فرانک‌والتر اشتاین‌مایر نگرانی خود را پنهان نکرد، اما گفت که باید با عزمی راسخ با اپیدمی روبه‌رو شویم و حتما بر آن غلبه خواهیم کرد.

او اطمینان داد که دولت به کمک کارشناسان تمام تدابیر مهم را برای مقابله با بیماری اتخاذ می‌کند و شهروندان باید با جدیت آنها را رعایت کنند.

گفت‌وگوی تازه رئیس جمهوری آلمان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جمعی و محافل اجتماعی داشته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.